Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rosszul vezet az, aki csak...

Rosszul vezet az, aki csak teljesen egyenes szakaszon mer megelőzni egy lassú járművet?

Figyelt kérdés
Ha enyhén ível a kanyar bevállalod az előzést? Nem zavar, ha feltartod a sort? Dudáltak már le, amiért nem előzted meg minél hamarabb?
2022. nov. 15. 21:30
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
58%
Akkor előzök ha belátható a szakasz, független attól hogy van-e gyenge ív vagy sem.
2022. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
77%
#7 Figyu, attól függ, mit hívsz enyhén ívelő kanyarnak. Alföldön a 4-esen van egy rakás szakasz, ahol nem látod be a kanyart, de előtte 1-2 km-rel rég láttad, hogy hányan fognak arra jönni, ott pl. még nem vállalnám be. De olyan helyen simán, ahol tudom, hogy amint feltűnik egy szembejövő, még lesz időm lassítani és visszasorolni, vagy baromi gyorsan befejezni a manővert. Ehhez persze kell az, hogy ismerd a féked, motorféked, gyorsulásod, az 5 évvel ezelőtti autómmal nem vállalnék be olyan előzést, amit manapság simán.
2022. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
19%
#10 Persze, pont ezt mondom, mindannyiunk érdeke, hogy lenyugodjon. DE. Azt lássuk már be, hogy hiába nem odavaló, MÁR OTT VAN AZ ÚTON. Veszélyeztethet bárkit. Neked tényleg megéri az, hogy rápakolsz az idegrendszerére, csak hogy vigyoroghass egyet?
2022. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
29%
#9 Mondjuk pont odaírtam hogy akármi történik nem a hergelő felelőssége, de faktor lehet, amit soha senki nem fog megállapítani. Senkinek nem használ, de ártani LEHET, ismétlem, szövegértés egyes, hogy LEHET, hogy hozzájárul. Akkor minek csinálni? Miért nem lehet az utat figyelni, lesz*rni a barmokat, minek kell mindenkivel interakcióba keveredni?
2022. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
19%
De nyugodtan szavazzatok le ebben a hergeléstémában, pár piros válasz nem fog érdekelni, amikor csak annyit mondok, amit közlekedésügyi szakpszichológus is megmondott ezerszer, legutóbb pl. egy népszerű közlekedésügyi youtube-sorozatban.
2022. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Igen megér. Áldozathibáztatás amit csinálsz. Tehát szoknyába se menjek ki az utcára, mert ha valaki megerőszakol is az én hibán lesz?
2022. nov. 15. 21:58
 17/40 A kérdező kommentje:
Amugy pont nem szoktam vigyorogni sem interakcioba keveredni, nem dudáltak még le idegbetegek. Vigyorogjon rájuk a franc.
2022. nov. 15. 21:59
 18/40 anonim ***** válasza:
19%
#16 Abban mi az áldozathibáztatás, hogy annyit mondok, ha valaki idegbeteg megelőz, poénból ne vigyorogj és ne mutogass be neki? Hol vagy te itt áldozat? :D Te csak közlekedsz normálisan és hagyod menni a barom állatot. Én csak annyit mondok, hogy miközben hagyod menni a barom állatot, szerintem felesleges tudtára adni, hogy egy barom állat. Mert a barom állat úgysem fogja fel, mit akarsz kommunikálni felé, csak felidegesíti magát, ami, ismétlem, nem a te hibád, de teljesen feleslegesen csináltál valamit, mert neked abból se hasznod, se károd. Akkor meg minek?
2022. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Oké nyugi. Engedjük ezt el. Ha lehet.
2022. nov. 15. 22:03
 20/40 anonim ***** válasza:
77%
#17 amúgy először nem is neked írtam, hanem annak, aki a vigyorgást szorgalmazta, csak aztán te is beleálltál. Pedig konzisztensen írom, hogy idegbeteg, meg barom, meg barom állat, hogy azért értse mindenki, hogy egy pillanatra sem a villogó, belső sávban balra indexelő, szerpentinen záróvonalon 90-nel előző hülye parasztokat akarom védeni. Hanem mindenkit tőlük. :D
2022. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!