Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A magyar társadalom elég...

A magyar társadalom elég kulturált ahhoz, hogy biztonságos módon, szabályokat betartva, higgadtan közlekedjen?

Figyelt kérdés
Évek óta mennek a különböző rendőrségi felhívások, ellenőrzések, előadások, de mintha nem lenne hasznuk ezeknek. A sebességhatár nem érdekli az embereket, a követési távolság sem, STOP táblánál kevesen állnak meg, autópályán nem tudnak szabályosan közlekedni, türelmetlenek, meg a többi. Mintha nem érdekelné őket mindez, pedig még drónnal és civil autóval is figyelik a közlekedőket. Azt gondolom, hogy egy társadalom mentális állapota kivetül a közlekedésre is. Ez teljesen logikus, ha valaki sokat idegeskedik, stresszel, akkor ez meglátszik a vezetésén is. Lehetséges, hogy az egy utópia, hogy majd normálisabban fogunk közlekedni valamikor is?

2022. nov. 16. 11:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló vagyok. Nem ma kezdtem dolgozni, többek között intenzív osztályon is dolgoztam, rengeteg súlyos sérültet láttam már. Láttam már agyvizet ömleni koponyából, láttam fiatal fiút felakadt szemmel, akinek "nem adta ki a kanyar ívét".


Nem vagyok a legjobb sofőr, már én is, és bár nem életveszélyes szitu volt, de jó volt, hogy segített a mögöttem érkező.


Szóval több éves tapasztalataom szerint a legrosszabb hozzáállású sofőrök a való életben is lekezelő stílusú, nagyképű emberek, akik azt hiszik ők vezetnek a legjobban, és mindenki más vágja ketté a jogsiját ha nem mer legalább 200-al menni.


Viszont az sem jó, amikor valaki önkéntes rendőrt játszik.


Vannak gyorshajtó sofőrök akik tényleg tudják a határaikat, senkit nem veszélyeztetnek, elfogadják, hogy valaki lassabban megy, kielőzik minden idegsokk nélkül.


Sokfélék vagyunk, de komolyan nem értem miért kell ennyit idegeskedni ezen a témán. Elindulsz időben, odafigyelsz, segíted a másikat, nem idegeskedsz. Azért Magyarországon nem nagyon van olyan útszakasz, ahol nem tudsz kielőzni előbb-utóbb biztonságosan valakit. Nem kanyonban élünk vagy hol.


Szóval na kicsit hosszúra sikeredett, a lényeg :nyugodtan defenzíven. A többi részletkérdés szerintem.

2022. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
*hibáztam már én is
2022. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%

mint tudjuk, mindenki hibás...


A kérdezőnek javaslom keressen rá a TikTok élő közvetítéseire, abból kiderül(ha akarja)hogy a világ nagyvárosai sokkal káoszosabbak, mint a mi kis unalmas Budapestünk, vagy az országunk. Nem vagyunk rosszabbak senkitől sem, és igenis jól közlekedünk.(az ország szellemi szintjét figyelembe véve)


Máshol is hasítanak a villanybringások, más városok is le vannak korlátozva 30-ra, és láss csodát...nem balhéznak..


Szóval jók vagyunk.

2022. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Felhozták a politikát, és hát sajnos még itt is megvan a "vicces" összefüggés.


Ahogy 8-as írja, nem a kanyarok országa vagyunk, ki lehetne várni bárhol az előzési lehetőséget. De hát a kormány is megmondta, hogy Magyarország kanyarban előz.

2022. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Azt sem szabad elfelejteni, hogy minél gyorsabbak lesznek az autók, annál nagyobb felelősséggel kellene vezetni. A villanyautók világában kell majd csak igazán figyelni egymásra, mert a hanghatás nem olyan lesz, mint most, ellenben jobban fognak gyorsulni.
2022. nov. 16. 14:04
 16/22 anonim ***** válasza:
66%
Mindegyik társadalom úgy közlekedik, hogy épp ne büntesse meg őket a rendőr. Járd be te is Európát és egyet fogsz érteni.
2022. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#15 Milyen hanghatás nem lesz olyan? Már fejlesztenek direkt adaptív zajgenerátort ezekhez az autókhoz a bedugott fülű, csőlátó gyalogosok kedvéért. :D Nem fognak tök csendes autók rohangálni a városban, nyugi.
2022. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt a hanghatás mániát én nem értem. Átlagos külső környezeti zajban értsd madárcsicsergés, lágy szellő az 1.6 benzinesemmel simán elgurulok az utca közepén sétálók mögött 1-2 méterre úgy, hogy nem vesznek észre.


Nagyobb sebességnél sem az autó hangját hallod hacsak nem durrog csattog, hanem simán a gumi súrlódását és menetszelet. Akár kívül vagy akár belül.


Belül ráadásul bekapcsolod a rádiót, akkor onnantól nincsen külvilág, mert még a mentő hangjához is lentebb kell venni a hangerőt.


Ráadásul a szabályokat nem az autók sebessége szerint hozzák. Sajnos sokan érvelnek azzal, hogy a gonosz, rossz KRESZ az 50 évvel ezelőtti Trabantot vette alapul ma meg már mennyivel gyorsabbak az autók. Aztán hiába gyorsabb, ha az emberi és külső tényezők miatt ugyanott kell meghúzni a határokat.

2022. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem is értem, mi az, hogy gyorsabbak az autók? Épp hogy lassabbak, lakott területen pl. 50 a korlát, pár évtizede magasabb volt.


A sebesség annyit befolyásol, hogy a konkrét helytől hány méterre helyezik el a veszélyt jelző táblát, de hát ezt is számszerűsíti a KRESZ.

2022. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Úgy gyorsabbak, hogy hamarabb gyorsulnak. Egy elektromos meg méginkább.
2022. nov. 16. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!