Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Várakozni tilos táblánál...

Bevagokrugva64 kérdése:

Várakozni tilos táblánál parkoltam kb 5 percet, nincs semmi cetli, mikuláscsomag, számíthatok csekkre?

Figyelt kérdés
Futárként dolgozom, és a várakozni tilos helyen álltam meg arra a 3-4 percre, amíg odaadtam a csomagom. Ahogy beültem a kocsiba és elindultam, láttam, hogy arrafelé járt egy közteres/parkolóőr. Nem rakott semmit a kocsira, van esély arra, hogy feljelentett, és küldenek csekket?

2022. nov. 19. 00:39
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem valószínű, de mi értelme tudnod róla? Ha jön ígyis úgyis ki kell fizetni, ha nem jön, akkor meg minek aggódsz. Tök felesleges ezen gondolkodnod.
2022. nov. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, csak jó előre látni a dolgokat. Köszi a választ!
2022. nov. 19. 01:02
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg látta, hogy futár vagy és átérezte a helyzeted így szemet hunyt.


Bár a szituáció kicsit vitatott mert a várakozni tilos nem a megállást tiltja, hanem a várakozást de mindegy, a lényeg, hogy kétlem, hogy feljelentett volna.

2022. nov. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 jpeacefuler ***** válasza:
85%
Én úgy tudom, hogy úgy szabad megállni, hogy a sofőr a gépjárműnél marad. Ha megbírságolt volna, az már akkor kiderült volna.
2022. nov. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem látod úgy se előre, mert ha jön akkor tudod meg hogy mennyi.
2022. nov. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MGéza ***** válasza:
0%
A várakozni tilos a megállást nem tiltja. Valószínű, hogy a parkolóőr úgy értelmezte hogy csak megálltál, tehát nem leparkoltál, ami annyit jelentett volna, hogy hosszabb időre leállítod a motort és magára hagyod a járműved. Lehet már megálláskor figyelt, ha hosszabbra nyúlik az idő mint 5 perc, akkor büntetett volna.
2022. nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
#6 Ha elhagyja a járművet, az már parkolásnak számít, ami már szabálysértés. Ha ott marad az autónál, akkor él csak az 5 perc.
2022. nov. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MGéza ***** válasza:
57%
#7: Persze, de feltételezem a parkolóőrnek is volt annyi esze vagy jóindulata hogy nem feltételezte hogy a futár ott lakik, így egy pici rugalmasságot tanúsított szabályértelmezésben.
2022. nov. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. nov. 19. 12:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem mentél fel a lépcsőházba, hanem az autótól belátható távolságra voltál kevesebb mint 5 percet, gondolom úgy volt vele a közteres is, hogy rugalmasan értelmezi a "járműnél kell maradni" gumiszabályt.
2022. nov. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!