Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Traktorosok azt hiszik rájuk...

Traktorosok azt hiszik rájuk nem vonatkoznak a szabályok?

Figyelt kérdés

ha én helyzetjelző izzót kicserélem egy led-re akkor már egyböl büntet a rendőr

persze a traktorok nagy része teljesen alkalmatlan közúti közlekedésre, ezzel miért nem foglalkozik senki?

egyiken nincs hátul semmi világítás és sötétben kerreg 25-el lakott területen kívül

másik úgy jön szembe reflektorral hogy a kocsi orráig sem látok úgy vakít

harmadiknak HÁTRAFELE csak FEHÉR fénye világít de az is úgy mint egy tompított fényszóró

negyedik faluban olyan gyorsan megy mintha versenypályán lenne közben fele átlóg az én sávomba és majdnem kilapít, mindezt úgy hogy előre 2db egymástól 20cm távolságra lévő reflektortól semmit nem látok

legtöbbnél rendszámtábla világítás hiányáról nem is beszélve


10 ből 9 traktor nem csak hogy zavaró, de már veszélyes a többi közlekedőre nézve

ezeket hogyan engedik át műszaki vizsgán ha engem megbuktatnának egy nem e jeles irányjelző test miatt?

rendőrök miért nem csinálnak semmit? elvileg ők szolgálnak és védenek. hol a védelem?



2022. nov. 29. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt.
2022. nov. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Az jobb lenne, hogy ha szétbüntetik az országot és nem lenne betakarítva a vetemény? Így is 10-szeres ára van lassan mindennek, nemhogy még az élelmiszereket is importból kelljen teljes mértékben pótolni. Az a traktor annyi ideig tartózkodik az úton, ameddig elmegy a telephelyről a szántóföldre, se többet, se kevesebbet. Ha bajod van ezzel, akkor szállj fel a buszra és tedd el a jogosítványt a fiók mélyére.
2022. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Ne bántsátok, debil szegény.
2022. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:
61%
A traktorosok is pontosan úgy viszonyulnak a szabályokhoz, mint bármely másik közlekedő. Miért?
2022. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 ha én a vidéki kis fizetésemből normális állapotban tudom tartani az autóm világító berendezéseit akkor ne mond hogy ezt egy traktoron ne lehetne megcsinálni

attól meg hogy csak a földig megy a telephelytől az is 3 falu távolságra van + benzinkút ami szintén 10 km másik irányba, szabályok meg rá is ugyanúgy vonatkoznak, megtett távolságtól függetlenül


esetek nagy részében még az is nagy segítség lenne hogy ha lekapcsolnák a reflektort


gondolom te is leszarod hogy kit veszélyeztetsz

inkább te tedd el a jogosítványod ilyen hozzáállással


#4 ahogy látod én nem ezt tapasztalom

2022. nov. 30. 06:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, elfelejtettem leírni a lényeget. Én érdekes módon nem tapasztalatom az általad említett súlyos műszaki hanyagságokat.
2022. nov. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy részük azt hiszi, mondván hogy: "Hát mi adjuk nektek az ételt, nehogy már be kelljen tartani a szabályokat".

A többség viszont inkább csak igénytelen (mint sokan a kocsijukra is), illetve úgy gondolja, hogy hát azon a 10-15-25 stb. km-en, ahol jár, nem büntetik meg.

2022. nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!