Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten bonyolult közlekedn...

Budapesten bonyolult közlekedni, könnyű hibázni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 14. 19:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanúgy közlekedsz, mint bárhol máshol. Én legalábbis évekig riadoztam a pesti forgalomtól, meg rühelltem is, amikor nagy néha odakerültem, amióta napi szinten vezetek Budapesten, egyáltalán nem látom vele a problémát. Tény, hogy kellő "elengedem a hülyét" meg "nem nyomom fel a saját agyam" hozzáállás nélkül stresszesebb, mint bármely más európai nagyváros, ahol valaha vezettem, de nem bonyolultabb vagy nehezebb. Hibázni meg mindenhol könnyű, de remélhetőleg akinek jogsija van, az ritkán szokott.
2023. jan. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
80%
Ez rgy kicsit megszokás is... Nekem fel se tűnik mint pl forgalom, csak mikor kissebb városba megyek. Hibázni minfig könnyű, annyi hogy hamarabb lehet belőle baj (mert több autó van körülöttted). A bolondokat engedd el, felesleges belemenni a hülyesègbe. Eleinte külsősáv, ès amikor kell (pl balra kanyarodni) időben kell sávoltani.... De egy idő után megszokja az ember...
2023. jan. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Annyiból lehet bonyolultabb, hogy többfelé kell figyelni és aki nincs hozzászokva annak eleinte szokatlan lehet de ha odafigyel nem vészes.


Én Szabolcs megyei kisvárosban élek így nem vagyok ehhez annyira hozzászokva de amikor először Pesten voltam mégis gond nélkül elvezettem ott. Annyi nagyon fontos még, hogy ha véletlen elnézel egy sávot akkor ne kezdj el pánikolni és rángatni az autót mert azokból szoktak lenni a balesetek. Menj arra amerre visz az út és majd a GPS újratervez. Senkit nem nyelt még el Pest, ez nem egy New York.

2023. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
New Yorkban egyszerű közlekedni, mivel egyirányú, egymásra merőleges utcákból áll a belváros. Ott inkább a nagy forgalom miatt szoktak aggódni.
2023. jan. 15. 18:12
 15/30 anonim ***** válasza:
71%
'New Yorkban egyszerű közlekedni' - na itt valt vilagossa, hogy neked soha eletedben nem volt jogositvanyod es a falu hatarat sem hagytad el, gyalog sem.
2023. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Márpedig ott egyszerűbb közlekedni, minden teljesen egyértelmű. Egyirányú utcákból áll az egész belváros.
2023. jan. 15. 18:43
 17/30 anonim ***** válasza:
#16 Mondjuk nekem Budán is azzal van bajom, hogy sosem tudom, melyik utca merről egyirányú, és időnként változtatják is. :D Meg amúgy a nagyobb probléma mindig a nagyobb forgalom. Budapesten sokan elkerülik a Hungáriát, mert ha nem vagy észnél, nem fogsz tudni 2-3 sávváltást időben elintézni, a Nagykörúton meg a biciklisekre kell iszonyatosan holttérben is figyelni.
2023. jan. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

#17


Szerencse, hogy New Yorkban nem lenne akkor azzal gondod, hogy merről egyirányú, ugyanis ki van táblázva minden kereszteződésnél.

2023. jan. 15. 19:56
 19/30 anonim ***** válasza:
#18 Budapesten is ki van táblázva minden utca elején amúgy, csak éppenséggel ha mész valahova és nem tudod fejből, akkor nem olyan könnyű. Tudom-tudom, használhatnék GPS-t.
2023. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%

#18 Na jó de ha New Yorkban csak egy irányba lehet haladni akkor hogy fordulsz vissza ha benézel valamit?


Na ugye, hogy ugye.

2023. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!