Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten bonyolult közlekedn...

Budapesten bonyolult közlekedni, könnyű hibázni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 14. 19:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Ez k.ra nem igaz, hogy New Yorkban csak egy irányba lehet menni. Ott úgy van kitáblázva minden, hogy csak egyenesen vagy jobbra enged tovább a kereszteződésekben, balra nem. Elég nagy különbség...
2023. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

#20


Úgy, hogy párszor jobbra fordulsz, aztán ugyanott lyukadsz ki, ahol elrontottad.

2023. jan. 15. 20:48
 23/30 A kérdező kommentje:

#21


Ez nem igaz így.

2023. jan. 15. 20:48
 24/30 anonim ***** válasza:
Ok, van ahol egyenesen vagy balra mehetsz... Az a lényeg, hogy csak két irányba enged tovább, a harmadikat tiltja. Ez azért sokkal több, mint holmi egyirányúsítás, amiről legelőször beszéltél. Annyi köze van csak hozzá, hogy ONE WAY táblákkal valósítják meg a szabályozást.
2023. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Hát de az ugyanaz. Ha te jobbra fordulhatsz, balra nem, akkor az azt jelenti, hogy balról jobbra egyirányú. Egyenesen pedig szinte mindig lehet menni.
2023. jan. 15. 20:56
 26/30 A kérdező kommentje:
Ezért teszik ki, hogy one way nyíllal mutatva.
2023. jan. 15. 20:56
 27/30 anonim ***** válasza:
#25 Az nem azt jelenti, akkor egyirányú, ha nincs szembeforgalom, tehát ami utcára én jobbra befordulok, oda a velem párhuzamos úton szemből érkező szintén jobbra nem fordulhat be, viszont mivel én majd mehetek egyenesen, ő balra fordulhat. Ez nem szimpla egyirányúsítás, hanem valószínűleg átgondolt tervezés.
2023. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Én Budapesten rutinos közlekedő vagyok, de New York az kifogott rajtam.

A széles egyirányú utcák egyáltalán nem jók, mert nyolcszor kell sávot váltani, ha balra kell menni.

A közlekedés ott nekem gyakran kaotikus volt. Bevágnak jobbról, bevágnak balról.

Budapesttel nagy gond nincs, időnként lassú tud lenni, meg van néhány bonyolultabb csomópont. Én jobban szeretek itt autó nélkül közlekedni, autóval csak amikor muszáj.

A budapesti forgalommal ismerkedni szerintem legjobb hétköznap 10 és 15 óra között, olyankor általában nincsen dugó és a közlekedők nagyobb része rutinos.

A reggeli csúcs a legkellemetlenebb, akkor sokan türelmetlenek.

2023. jan. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Kekcsi válasza:
Budapesten és vidéken a feladat ugyanaz: ha jön valami, ne menj neki. Csak Budapesten több valami jön. Így gyakoribb a baleset. Meg hozzá kell szokni, hogy dudálnak minden szar miatt, és neked nem szabad fölkapni a vizet. Zen gyakorlat.
2023. jan. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Meton ***** válasza:
Ha nem ismered az útvonalat, akkor nagyon bonyolult tud lenni. Ha GPS-t használsz és már régi a térkép, az is meg tudja bonyolítani a dolgokat. Ami gyakori hiba, hogy rossz sávba sorolsz az útkereszteződésnél. De táblák jelzik, merre kell menni, csak időben észre kell venni. Ha elrontod a besorolást, akkor sem kell megijedni. Alaposan körülnézel és óvatosan korrigálsz. Egy kis bénázást elnéznek, nem dől össze a világ. Én egyszer simán besoroltam a szembejövő sávba és a rendőr állított meg. Kérdezte, mi a francot csinálok, aztán megmutatta a jó sávot. Ja, először meg akart szondázni, de mondtam, hogy nincs gond, csak eltévedtem.
2023. jan. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!