Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntethető az az autós aki...

Büntethető az az autós aki Valamely bolt (tesa, lidli, stb..) parkolójában benzines kocsival az elektromos autó töltő helyre parkol?

Figyelt kérdés

Ha igen mennyire?

Nállun a városba soha nem áll ott elektromos autó, ahol a töltő.

Elférnbi viszont nem lehet a parkolóban. mert vagy 8 hely tutti ilyen?

Miért tartják fenn ezeket a helyeeket egyáltalán ha nincs ki használva?



2023. jan. 15. 17:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes, nálunk legalább egy autó mindig ott van és tölt.
2023. jan. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

"Elférnbi viszont nem lehet a parkolóban."

Mondjuk ne csak az első sorba keress helyet hanem hátrébb, az utolsóban biztosan lesz. Csak hát jó magyar módjára mindenki a kassza mellé akar beállni.

2023. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem is jogi kategőria az elektromos autónak kialakított hely, így nem is tudna megbüntetni.
2023. jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
#3 Éppennséggel lehet jogi kategória. Láttam már olyan elektromos töltőt, várakozni tilos tábla kint plusz alatta hogy kivéve elektromos autó töltés.
2023. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Büntethető, ha egyértelműen tilos a vàrakozás az adott helyen. Maroedig ha benzinessel Odaállsz úgy , hogy csak elektromos autó töltése szerepel a kivéve kezdetu kiegészítő táblán , akkor az a várakozásra vonatkozó szabályok megsértése.
2023. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
5: a boltok parkolójában általában nincs tiltó tábla, csak felfestés van a bolt által, így nem jogi kategória
2023. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
94%

Szerintem büntethető.

Ha pedig nem büntethető akkor pedig azzá kéne tenni. Ez KB olyan mintha mozgássérült parkolóhelyre áll be egy olyan személy aki rá nem jogosult.

2023. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanígy beállsz a családos meg a mozgássérült parkolóba is?


Amúgy életemben nem láttam még olyan tesco/lidl parkolót, ahol ne lett volna egy szabad hely se...

2023. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

8

Családos parkolóba nagyon sokan simán beállnak. A mozgássérült parkolónál kint a tábla, tehát simán büntethetik.

Töltőnél szerintem is akkor büntethető, ha van megállni tilos tábla.

2023. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

# Kösz mindenkinek!


Pl Gyöngyös Lidl több karika után se találsz helyet.

Az elektromos felfestesnél nem figyeltem van e tábla.

Bár nem értem h akkor miért nem alakitanak ki benzin töltős parkolót az elktromos mellé, h mig vásárlok tele lökjék. Ez igy diszkrimáció a csóreszekkel!

Azt se értem h miért lehet 1 szinten a roki parkoloval.

A roki jogos, ez meg kaki.

2023. jan. 15. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!