Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntetnétek azt, aki 50...

Büntetnétek azt, aki 50 helyett 56-57-tel megy?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 14:33
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
87%

Egyértelmű, hogy mem büntetném. Mert nálunk barom módra vannak kitéve a sebességkorlátozó táblák. A friss jogsis, vizsga másnapján autóba ülő még bőven tanulóvezetőkhöz van belőve. hogy éjszaka, zuhogó esőben biztonságos legyen még neki is.

Miért van az, hogy vannak olyan helyek, ahol kb. egy guruló telefonfülke úttartásával rendelkező bádogesernyővel (Su....) simán végig tudok menni 60-al úgy, hogy a gumi nem nyikkan meg, és 40-es tábla van. A konkrét példa egy 270 fokot kanyarodó autópályafelhajtó volt, számos helyen van ilyen.

De mondhattam volna a Váci utat is, ahol bizonyos szakaszokon olyan sűrűn váltakoznak a 70-es és 50-es táblák, hogy ember nincs aki azt betartja.

2023. jan. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
85%

#30, Jó hogy ezt tisztáztad, de ezeknek magyarázhatsz. Ezek a jószágok a tényektől csak idegesek lesznek, de fel nem foghatják őket.

Engem egyszer 69-eé kaptak le, ahol a részletes indoklásban az is benne volt, hogy a műszer pontatlanságát (3 km/h) a javamra vették figyelembe, de még a 66 km/h sebesség is 1 km/h-val a bírságolási határ fölött volt. Ha csak 2 km/h-val lassabban jövök, már nincs csekk, mert 64-nek vették volna.


De ezeknek az 50,00001-nél helyszíni kivégzést kivánó barmoknak mondhatod...


Ja, a #31 voltam, lehet gondolatban megkövezni, felnégyelni, lerajzolni és széttépni, kb. letojom.

2023. jan. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 Alex Fly ***** válasza:
74%

@32: akkor számoljunk...

Először is a kilométeróra semmilyen esetben nem mutathat kevesebbet a valós sebességnél,ha az alapján vezetsz akkor soha nem fogod tűllépni a megengedett sebességet. A gyakorlatban mindig valamivel többet mutat az aktuálisnál. Az ellenőrzésnél is adnak még emellé tűréshatárt. A méréshez használt műszer eset~ben a pontatlanságot úgy határozzák meg, hogy az csak a járművezető javára tévedhessen.

Három olyan eljárás, amely a járművezetőt védi az akaratán kívüli gyorshajtás ellen.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha nem állítanak meg, akkor az objektív felelősség alapján csak igen durva, több mint 35%-os sebességtúllépés kell ahhoz, hogy annak bármilyen következménye legyen.

És még ezek után is van, akit megbírságolnak... Az ilyeneket nem védeni kellene, hanem egy életre eltiltani a járművezetéstől.

2023. jan. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
17%

Na ezt a megállítósdi szabályt is megszűntetném.

Szabálytalanságokat meg sokkal nagyobb összeggel büntetném.

Ha van kocsira pénz, és van szabálytalankodásra hajlamosság, akkor legyen büntetés fizetésre is hajlandóság.

2023. jan. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim válasza:
100%

Ha rendőr vagy és tanácsot kérsz, hogy hánytól bűntess, akkor ahánytól gondolod...

Ha te is egy autóvezető vagy, akkor azt javaslom, hogy vedd fel a ritmust, ne tartsd fel a többi autóst. Gondolj arra, hogy van aki nem a sarki közértig megy, hanem a fél országot átszeli, és időben szeretne hazaérni.


Én is naponta 150 km-t ingázom, és lakott területen kívül 100-105 km/h-val közlekedem, lakott területen pedig 60-65-tel.

20 éve vezetek és eddig egyszer büntettek meg csak. Egy Tesco parkolóban a zebracsíkos forgalomtól lezárt területen várakoztam.

2023. jan. 24. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:
Már nem azért, de nem fogok 100-105-tel menni, meg 60-65-tel csak azért, mert te is annyival mész. Nincs kedvem bírságot fizetni, ha éppen megállítanak gyorshajtás miatt. Lehet, hogy taffipax esetén még belefér, de ha helyben állítanak meg, akkor már büntetnek ennyiért jócskán. Ráadásul nem is biztonságos, mert amelyik kanyart 80-90-nel érdemes bevenni, azt nem fogom 100-zal. Továbbra is megyek annyival, amennyivel eddig, aki gyorsabban halad, az majd úgyis megelőz, nem jellemző rám, hogy feltartom a másikat.
2023. jan. 24. 10:46
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Alex Fly!

Számolj csak! kiröhöglek, ahogy toporzékolsz tehetetlen dühödben, hogy nem vetetheted el a már 35 éves jogosítványomat.

Eddig is mentem kb. 60-al az 50-esnél, a 70-ESNÉL 80-al, ezután is fogok. Félmillió saját hibás baleset nélküli vezetés után az ilyen beugatás... irreleváns.

Az a bizonyos 69-es fotó is úgy készült, hogy valami szuperbiztonságos f__zkalap 40-el ment az 50-es korlátozásnál, és sávot váltva meg akartam előzni. Erre a büdös barma beletaposott, de valahogy be kellett fejeznem az előzést. Ő 60-ig tolta, aztán lassított, én meg belefutottam. Akkor még nem volt Waze-m (okostelefonom sem) hogy jelezze. Neki már volt. Ő is egy hozzád hasonló kárörömködő retardált lehetett.

2023. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
javítás: félmillió kilométer, saját hibás baleset nélkül
2023. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
69%

...és hogy még egy kicsit étesselek a fenével: azt írod, a sebességmérő mindig többet mutat. Igaz. Egyszer volt váltóméret feletti gumim, azzal volt pontos az OBD-porton kiolvasott sebesség. A műszer még ilyenkor is kicsit felfelé csalt. Jelenleg a gyári méretnél csak egy kicsit nagyobb, de még váltóméretű gumim van, és a műszert kicsit pontosítottam. Most ezzel az abronccsal pontos, és ahogy kopni fog, kicsit majd elkezd felfelé csalni.

Na, hogy tetszik? Gépjármű engedély nélküli átalakítása!! Felakasztani, lelőni, a kocsiját bezúzni!!!


De sajnos tehetetlen vagy, semmit sem csinálhatsz velem.

Még fel sem jelenthetsz egy fórumbejegyzés alapján, mert nincs hatóság, aki erre eljárást indítana. De ha megtenné, azt mondanám, csak trollkodtam.

2023. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol, milyen körülmények között, van-e zebra, várható-e gyerek, keresztbeközlekedés, szembejövő.
2023. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!