Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lerobbant autót meg lehet...

Lerobbant autót meg lehet büntetni szabálytalan parkolásért?

Figyelt kérdés
Ez így kimondva annyira abszurd. Arra gondolok egyébként, hogy például Pesten az egész városban állnak vészvillogóval a futárautók gyakorlatilag mindenhol (sőt, nem csak futárok). Hallottam most, hogy valamelyiket megbüntették szabálytalan parkolásért. Ilyen létezik? Mármint mi van, ha valaki tényleg lerobbant? Ki dönti el? Ellenőrizheti az illetékes hatóság hogy tényleg az-e? Én azt hittem, azért áll meg mindenki vészvillogóval, mert úgy nem büntethetik meg és konkrétan bárhol megállhat. Oké, brutál idegesítőek lehetnek az ilyenek, de végülis ők is lerobbanhatnak ugyanúgy, mint más. Ennyi erővel bárkit megbüntethetnek aki lerobbant és vészvillogóval áll valahol, mert mondjuk azt hiszik rá hogy "tuti futár és nincs lerobbanva csak itt állt meg kidobni egy csomagot vagy kaját"?

2023. febr. 21. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Mert az elakadásjelző önmagában semmit nem ér, ha műszaki hibával állsz, akkor más dolgokat is meg kell tenned a KRESZ alapján. Szóval elég hamar kilehet szűrni, hogy miért is áll emberünk ott, ahol.
2023. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ja, engem is bosszant, hogy azt hiszik, hogy vészvillogóval akárhol-akárhogy megállhatnak. A rendőrök helyében szépen megállnék és várnék, ők ráérnek. Elindulsz? Akkor nem is voltál lerobbanva, bünti!
2023. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Józan paraszti ésszel megállapítható, hogy tényleg lerobbant-e... Kérdés, hogy az ellenőr akar-e ezzel foglalkozni, ha büntetni megy. Egyébként különösen nagy tahóság pont azokba belekötni, akik az árut terítik szét. Egyszerűen nem tudsz 100 méterről több tonnányi árut talicskázni mindenen keresztül. Akkor meg az lenne a baj, hogy csúcsidőszakban miért kell kerülgetni a békázó emberkéket az utcán.
2023. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a cégnél az egyik garázs elé toltak be egy Lada-t, ami lerobbant. Bejött a srác, mondta, hogy ez a helyzet, itt maradhat-e 2 napig az autó. Kirakott egy táblát a szélvédőre, hogy az autó lerobbant, szerdán jön érte, meg a telefonszámát. Semmi nem lett belőle
2023. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

3-as, tahóság, hogyne. Mert a buszsávban, zebrán, kerékpársávon, járdán keresztben, parkoló előtt keresztben, megálló közepén stb. parkolni az aztán lovagkereszttel kitüntetendő, dicső cselekedet!


Nyilván maga a futár nem tehet a terület szabályozatlanságáról, de még a munkáltatók hozzáállását sem tudja nagyon befolyásolni. De ne emeljük már piedesztálra őket csak azért , mert “árut terítenek”.

2023. febr. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

"Ja, engem is bosszant, hogy azt hiszik, hogy vészvillogóval akárhol-akárhogy megállhatnak"


Akkor hol álljanak meg? Kíváncsi vagyok a válaszodra? Kérjenek közterületfoglalást? Akkor ugyanúgy ott állnak majd csak szabályosan, az miért jobb? Vagy körözzenek 2 órát aztán megállnak 3 utcával odább akkor a kiszállítás drágul meg te meg sírsz hogy nem jött a futár.

2023. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 Várom a javaslatodat, hogy szerinted hogyan lehetne átadni az árut úgy, hogy senkit ne zavarjon a futár jelenléte, még ideiglenesen sem. Pampogtok itt, hogy így tilos, úgy tilos, de a fő probléma nem ez.
2023. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a vészvillogósdi pesti és nagyvárosi sajátosság, sehol máshol nem létezik ilyen.

A forgalom, az utak áteresztőképessége, a parkolási lehetőségek egyensúlya felborult és senki nem tudja mi a megoldás. Az van hogy vagy vészvillogózik a futár, vagy bizonyos helyeken betiltják a szállítást. Melyik jobb?!

Egyébként bizonyos cégek adott kerületbe ki sem vonulnak, mert nem tudnak parkolni.

A fő kérdés szerintem leginkább az, hogy hosszabb távon milyen megoldást lehet csinálni. Mert mindenki házhozszállíttat mindent, saját maga is autóval közlekedik, helyben akar enni és bevásárolni és szolgáltatásokat igénybevenni, ugyanakkor munkába ingázik. Mindezt sok ember teszi szűkös, bezsúfolt környezetben, az ehhez szűkséges útkeresztmetszet és parkoló nincs meg. Ez a kérdés, mi lesz hosszútávon.

2023. febr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!