Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell ezt játszani a...

Miért kell ezt játszani a lakossággal szemben?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a nagy balesetmegelőzés, hogy direkt olyan körforgalomhoz állnak a rendőrök, amit egyesek tuti be fognak nézni? Valaki elnézte a kihajtót, de nagy bűn, azonnal meg is kell büntetni. Én is átsorolnék, ha elnézném, mert fogalmam sem lenne, hogy vissza tudnék-e fordulni valahol is.



2023. márc. 21. 17:04
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
98%
Mert balesetveszélyes. Ki van jó nagy táblával rakva mindig, hogy melyik sáv merre megy, ha azt nem tudja megnézni, akkor valóban alkalmas a vezetésre szerinted az a személy? Szerintem nem. Örüljön neki, hogy nem összetöri az autót és fizet mindent is, hanem kap egy kis büntit és kész.
2023. márc. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy ha megnézed akiket büntettek nagy részük majdnem nekimegy a másik sávban haladónak, ha nem fékez vagy áll meg miatta a másik, akkor ütköznek.
2023. márc. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
98%

Van tábla, van felfestés. Az autóvezetés legeslegalapvetőbb dolga, hogy ezeket figyeljük. Ez nem "benézés", hanem ennek a legeslegalapvetőbb dolognak a mulasztása. 100%-ig jogos a büntetés.


Nem tudod hol tudsz majd visszafordulni? Városban vagyunk. 200 méternél egészen biztosan nem kell nagyobb kitérőt tenni.

2023. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező. A közlekedésben nincs olyan hogy "nem vettem észre" mert lehet hogy az egy ember életébe kerül. A körforgalom előtt jóval ki van táblázva hogy melyik sáv merre megy, csak sokan b@sznak átsorolni.
2023. márc. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Nagyon szigorúak vagytok, és persze nincs igazatok sem. Ilyen esetben igenis van benézés, elnézés, főleg annak, aki először megy arra. Muszáj rugalmasnak lenni az életben, és a rugalmasságba beletartozik az is, hogy valaki az utolsó pillanatban korrigál, mert elnézett valamit, és ezt ne büntessük. Büntessük akkor, ha elütött valakit ezen korrigálás esetén, vagy ha ütközött, stb., de csak úgy ne.
2023. márc. 21. 17:44
 6/36 anonim ***** válasza:
98%

#5 Gondolj csak bele: te éppen egy motoros vagy a másik sávban és egy kisbusz rád húzza a kormányt. A helyszínen meghalsz a sofőr meg csak: "hát elnéztem a sávot a motorost meg nem láttam".

Ugye-ugye....

2023. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
98%

#5 "de csak úgy ne"

Preventív jelleggel is büntetni kell. Mert oké egyszer átlép büntetlenül aztán még egyszer majd még egyszer és rendszert csinál belőle míg balesetet nem okoz. Egyszerűbb ha már elsőre büntetik és akkor többet nem fogja átlépni és akkor a baleset is elkerülhető.

2023. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
98%

#5 "Ilyen esetben igenis van benézés"


Milyen esetben? A körforgalmat megelőző táblák ugyanolyanok, mint bármelyik másik tábla. Ha benézed a 60-as táblát és 90-nel lemeszel a rendőr, kifogás az, hogy "benéztem"? Nem. Ha figyelmen kívül hagyod a macisajtot és átrongyolsz fékezés nélkül egy kereszteződésen, akkor kifogás az, hogy "benéztem"? Nem. Ha leparkolsz egy fizetős helyen és nem váltasz parkolójegyet, kifogás az, hogy "benéztem"? Nem. Akkor ennek a táblának a figyelmen kívül hagyása miért legyen kivétel? Ezek a sávátvágások roppant balesetveszélyesek, a büntetés pedig a balesetmegelőzésről szól. Amit te mondasz, az kb. azt jelenti, hogy "szarok rá, várjuk meg amíg valakit elütnek".


"főleg annak, aki először megy arra"


Ennek sem értem, hogy mi köze van a témához. Aki először jár valamerre, arra nem vonatkoznak a szabályok? Az bármit csinálhat? Vidéki gyerek vagyok, vidéki városban tanultam vezetni, megyeszékhely, de pl. Budapesthez nem fogható. Az első pár alkalommal mikor ott jártam tudod mennyi mindent benéztem? Rengeteg dolog, amivel előtte soha nem találkoztam, ráadásul a forgalom is sokkal intenzívebb és nem egyszer mentem rossz irányba, legnagyobb "ellenségem" a dupla kanyarodó sáv volt, jópárszor elkanyarodtam ott, ahol egyenesen akartam volna menni. Soha eszembe nem jutott ilyen módon korrigálni. Én hibáztam, én felelősségem, szóval nem fogok miatta másokat veszélyeztetni. Sőt, múltkor egy ismert szakaszon mentem, M0-ról csepeli úti lehajtó, körforgalom Szigetszentmiklós irányába, belső sávban kell maradni, mert a külső elvisz az ellenkező irányba. Elfelejtkeztem magamról és elindultam Csepelnek. 100 méterre ott volt a megfordulási lehetőség. Mi a fenéért veszélyeztessek másokat, illetve kockáztassak egy büntetést? Azért, hogy megspóroljak oda-vissza 200 métert, meg 30 másodpercet? Ezért? Hát hülye vagy barátom.

2023. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
98%

Hú ember neked aztán van baj a fejedben!


"amit egyesek tuti be fognak nézni?"

Nem kell benézni! Aki ilyen egyszerű helyzetet mint egy ilyen korforgalom nem tud megoldani - követni kell a csíkokat az úttesten - az ne vezettsen autót!


"Valaki elnézte a kihajtót, de nagy bűn"

Az a bűn, hogy a záróvonalon, tökön-babon át rongyol tovább.


"azonnal meg is kell büntetni"

Miért? Dicsérjék meg és kapjon ott helyben Kossuth-díjat is?


"Én is átsorolnék, ha elnézném"

Most gondoltam valamit, de nem írom le, mert kimoderálnák.


"mert fogalmam sem lenne, hogy vissza tudnék-e fordulni valahol is."

Mert mivel közlekedsz? Konténerszállító hajóval?

A szöveged alapján piros suzuki ignised van. Azzal egy egy sávos úton is meg lehet y-ozni. Persze ha tudod mire való az a kerek izé ott előtted. Nem, nem kapaszkodó!

2023. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon szigorúak vagytok"

A törvények betartása szigor?


"és persze nincs igazatok sem"

Nem találok olyan emojit amin az embernek felszalad a tarkójáig a szemöldöke. Mert nekem most kb addig szaladt fel!


"Ilyen esetben igenis van benézés, elnézés, főleg annak, aki először megy arra."

Ömmmm... az utak, a jelzések, stb. szabvány szerint készülnek. Értsd az ország minden pontján pontosan ugyanúgy néznek ki, ugyanakkorák, ugyanolyan a színük, stb. Nem lehet benézni egy záróvonalat Mátészalkán csak azért, mert soproni vagy.


"Muszáj rugalmasnak lenni az életben"

Így van, ezért adnak lehetőségek készpénzben, bankkártyával és átutalással is a büntetés befizetésére! Ne mondd hogy nem rugalmasak!

2023. márc. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!