Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan szűrnéd a közlekedés...

Hogyan szűrnéd a közlekedés alkalmatlan résztvevőit?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk összeállíthatnál egy 60 kérdésből álló kérdéssort milyen kérdéseket tennél fel hogy megtudd hogy a járművezető jelölt milyen világképpel rendelkezik. Kipuhatold azt hogyha egy kő alatt töltötte az elmúlt éveket.


pl milyen mobilszolgáltatók vannak Magyarországon és ha azt válaszolja hogy westel900 meg PannonGSM ott azért lehetnek bajok.


Megkövetelnéd az erkölcsi bizonyítványt?


2023. márc. 28. 23:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
Mi köze a mobilszolgáltatónak a közlekedéshez?
2023. márc. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%
Agresszív vezetőket kellene fülön csípni a forgalomban. Azonnal és véglegesen elvenni a jogsit.
2023. márc. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Gugu Gabor ***** válasza:
95%
Ha az orvosi alkalmassági nem csak annyiból állna hogy a befizeted a pénzt és jó esetben megméri a vérnyomásod már az is sokat segítene.
2023. márc. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 D. Brasco ***** válasza:
89%

Ez a mobilszolgáltatós példa egy teljes baromság,ráadásul semmilyen szinten nem kapcsolódik a tárgyhoz.

Attól hogy valaki nincs képben ilyen dolgokkal még vezethet jól stb stb.....

2023. márc. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
Csak konkrétan közlekedés közbeni viselkedés alapján lehet kiszűrni. Mondjuk én a büntetőfékezésre harapok, a másikat leszorítani akaró közlekedésre, meg az autóból kiszálló, másik autójához odamenő és azt rugdosó alakokra. Ilyeneknél örökre bevonnám a jogsit és ha később jogsi nélkül vezetnek, 1 év letöltendő börtönt kapnának.
2023. márc. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

5# Volt nekem ilyen persze felvétel hiányában ez veszett ügy. Sőt van amikor a felvétel inkább az áldozat ellen szól és kettős felelősséget állapítanak meg. Egyszerűen azért mert a kamera birtoklása nem írja át a szabályokat.


Vagyis büntetőfékezni lehet és egyre több eset van.


Láttam egy olyan esetet hogy valakinek az a szokása hogy a piros lámpánál a vonal előtt hagy egy egész autónyi helyet azért mert attól fél hogy a jobbról balra kanyarodó autók neki fognak menni. És ha erről a szokásáról éppen megfeledkezik akkor nyom egy satut. Ebből kettőt láttam mindezt ugyan azon a napon. A másodiknál volt motoros rendőr és leüvöltötte a nő fejét.

2023. márc. 29. 00:22
 7/32 anonim ***** válasza:
94%
Két nagy probléma van, az egyik, hogy sokan hanyagok, figyelmetlenek. Ezt nem tudod szűrni, mert választás kérdése, a forgalmi vizsgán valahogy átment, tehát ha nagyon akar, akkor tud. Esetleg az oktatást lehetne komolyabbá tenni, hogy ne begyakorolt útvonalakon vizsgázni tanuljanak meg a diákok, nem ellébecolni az országúti vezetést stb. De ez a kisebb probléma. A nagyobb probléma a tudatlanság. Nem csoda, hogy nem tudnak az emberek mindenre figyelni és reagálni, ha fogalmuk sincs a táblákról, nem tudnak tök egyértelmű kiegészítő táblákat értelmezni. Erre meg az lenne a megoldás szerintem, hogy picit az elméleti vizsgát komolyabbá tenni, mert elég analfabétának kell jelenleg lenni ahhoz, hogy legkésőbb második próbálkozásra ne legyen meg. 55 kérdésből akár 10 pontot is lehet veszíteni, ez baromi nagy százalék, én pl. instant buktatnám azt, aki hárompontos kérdést ront.
2023. márc. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Ez a nagyon akar akkor tud az elég kevés Pl Az opcionálisan betartandó dolgok olyanok mint ha nem is léteznének pedig a biztonságot szolgálják.

Aminek a felismerése jó pont lehet pl lakott területen belüli fényszóróhasználat. A 16. kerületben hajnali szürkületben két szürke autó csattant össze előttem. Egyiknek sem kapcsolta fel a lámpát.


PAV-on meg olyan kérdéseket tesznek fel hogy nem-e tartom felesleges kötekedésnek a szabályok betartását ami kb ilyen 8-9 éves gyerek filozófia.

2023. márc. 29. 01:10
 9/32 anonim ***** válasza:
31%

Egyszerűen csak drákói szigor kéne semmi több.

Gyorshajtás először 100.000Ft, második alkalommal jogsi fixen ugrik 3 évre, harmadszor megfogják, végleges eltiltás.

Büntetőfékezés, első alkalom 5 évre ugrana a jogsi, második alkalom börtön + jogsi végleg elment.


Meg minden más kihágásra is hasonló. Érdekes Dubai-ban működik ez a rendszer, pedig ott aztán van bőven komoly autó és pénz is.

2023. márc. 29. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem szűrném sehogyan. Így is rengeteg hivatali visszaélés van a PÁV vizsgálattal kapcsolatban. Az amerikai rendszer sokkal jobb, ahol az érzékszervi vizsgálatokat egy gép végzi el és fekete-fehéren kidobja a megmásíthatatlan eredményt. A rokonok például úgy ment át orvosin a látásvizsgálaton, hogy betanulta előre a táblát. Amerikában ez úgy néz ki, hogy beülsz egy gép elé, ami megméri a szemet és ha dioptriás, akkor bizony megy is a korlátozás a jogsiba.
2023. márc. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!