Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kb hány éves kortól gyengülnek...

Kb hány éves kortól gyengülnek a biztonságos autóvezetéshez szükséges adottságok ?

Figyelt kérdés

Pld. fékezési reflexidő, távolságok megitélése, fáradtság-érzet hosszú utakon, stb

Átlagosan tapasztaltnak mondható vagyis kb. 20 évesen jogsit szerző, aztán sok éven át, vegyes körülmények között, rendszeresen autózgató emberekre gondolok.



2023. márc. 30. 10:51
A kérdező szavazást indított:
50 fölött
70 fölött
Teljesen egyéni adottságoktól függő
34 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Van olyan is akinek 20 évesen még a csattogós lepkét se tudja eltolni a-ból b pontba probéma nélkül
2023. márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Ez kb. olyan kérdés, hány éves kortól romlanak a reflexeid vagy a látásod, hallásod.

Hát kb. születésedtől fogva folyamatosan.

2023. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Megmosolyogtató kis történet, a YouTube-n láttam.

Bírósági tárgyalóterem, gyorshajtási ügy.

A vádlott: Kérem szépen, én 96 éves vagyok. Én már nem sietek sehova.


Én lassan az idős korba lépek. Még nem érzem, legfeljebb guggolni nehezebb. Abban bízom, hogy a belátóképességemet nem fogom elveszíteni. Hogy érezni fogom, hogy már nem szabadna vezetnem.

Én az öregeknél ebben látom a veszélyt. Lehet, nincs olyan betegsége, ami miatt nem kapná meg az orvosit, de nem érzi, hogy bizony, már veszélyt jelent a többiekre.

2023. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon változó. Van aki még 90 évesen is teljesen alkalmas a vezetésre de van aki soha még fiatalon sem tudja elsajátítani.
2023. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

3: a probléma, hogy lehet, hogy ő is érzi, de elcaplatni a boltba, meg várni a buszra nehezebb, ezért inkább vezet továbbra is, hogy erről a kényelemről ne kelljen lemondania


Aki autóval ment életében mindenhova, az nehezen vált tömegközlekedésre, inkább vezet veszélyesen. Ismertem valakit, aki pl. idősen a kocsiban ülve az utasát kérdezte, hogy most zöld-e a lámpa vagy piros.

2023. márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

4/5 anonim ***** válasza:

Tipikus szélsőséges bullshit példa.

Azért megnézném hány 90 évest mutatsz aki alkalmas a vezetésre. Meg kíváncsi lennék hány 20 éves embert találnál aki konkrétan az általános állapota miatt alkalmatlan.


Szerintem 70 év körül azért bőven lehetne kiszórni az embereket a közúti közlekedésből. Ott már előjön az, hogy itt fáj, ott fáj. Fél évente romlik a látás fél dioptriát, de szemüveget 10 évente íratunk mert ugye kevés a nyugdíj. Kicsit romlik a hallás, de együttélünk vele. Kicsit csökken a reakció idő, kicsit csökken az általános helyzetfelismerés képessége de ezt ugye effektíve nem is nézi senki. Ha meg esetleg komoly gond lenne akkor a háziorvos úgyis megadja, hiszen 50 éve hozzá járunk.

Aztán ezekből lesznek azok a dolgok, hogy a bácsi a vento-val 50-el szab el előttem a stop táblás kereszteződésben, vagy hogy a mamika a csontüres körforgalom előtt állóra fékez, benézeget JOBBRA!!-balra, majd látom ahogy konkrétan ránéz a váltóra és úgy rakja egybe. Meg az ilyen kis apróságok miatt várom most a 220 ezres kártérítésemet is, amikor a belső sávból az 1943-as bácsi egy az egyben oldalról lenyomott a külsőből mert NEM VETT ÉSZRE (??).


Szerintem ezek akkor tetőznek igazán amikor x kor felett érzi is az ember, hogy nem megy neki annyira, és elkezd ritkán vezetni, ezzel még a rutinból is kiesve.

2023. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%
Azért ahhoz az átlagosan 0,8-1 másodperces reflexidőhöz amit elvárnak a közlekedésbiztonsági szakemberek nem kell bevetésre kész vadászpilótának lenni, egy egészséges embernek ez ma még 90-100 évesen is simán meglehet.
2023. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten amikor mentünk az oktatómmal tanulóként jött szemben egy tanulókocsi amiben mondta az oktatóm, hogy egy 80 (!) feletti bácsi oktat, illetve mondta hogy sokan vannak az idősebb oktatók, javarészt automatán mert a kuplungolás már fárasztó nekik. Szóval simán van aki tud rendesen vezetni még sőt tanítja, meg van aki ekkorra már a biodíszlet kategória, nincs fix kor szerintem, de tény, hogy az önkritika sem erőssége sok embernek és még bőven vezet amikor már bicajt tolnia sem kellene inkább.
2023. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
M1 homokvihar elszemvedői között mennyi volt az idős ? akik ott baleseteztek azok kb mind alkalmatlan a vezetésre
2023. márc. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet válaszolni.


Ott van Besenyei Péter műrepülő pilóta.

66 éves, oké már visszavonult jó pár éve de szerintem neki olyan reflexei és odafigyelése lehet vezetés közben (is) amivel sok fiatalt odaver még évekig.


De lehet valaki fiatalon is nagyon ügyes, aztán bármiféle betegség miatt már nem lesz olyan mint régen...


Szóval erre nem létezik konkrét válasz, max általánosítani lehet, az meg sokszor csalóka.

2023. márc. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!