Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jogsihoz az elsősegélytanfol...

A jogsihoz az elsősegélytanfolyam kötelező vagy elég beugrani a vizsgára?

Figyelt kérdés

Lehúzósnak érzem, korábban nem volt az állítólag.

Internetről meg lehet tanulni, ha nagyon figyel az ember?



2023. ápr. 21. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem kötelező a tanfolyam.
2023. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehúzós, mert alapvetően ezt kellene tudnod használni ha vezetés esetén vagy az élet bármilyen területén baj van. Nem azon a tízen pár ezer Forinton spórolnám el.
2023. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ez igaz második.

Mennyi egyébként a tanfolyam-vizsgadíj aránya? 3:1? Vagy változó?

2023. ápr. 21. 22:26
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgadíj fix áras, talán 15500 Ft.

A tanfolyam meg annyi, amennyi.

2023. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Tavaly 8100 volt a vizsga, én pedig 15 ezerért voltam tanfolyamon a Vöröskeresztnél. Most 15500 a vizsga, vagyis gondolom kb. a kétszerese maradt a tanfolyam, nagyságrendileg 25-30 ezer. A tanfolyam : vizsgadíj arány tehát nagyjából 1 : 2 arányú. Szerintem megéri. Egyrészt sokkal könnyebb a vizsgára felkészülni, kb. 1-2 órát foglalkoztam az egésszel a tanfolyam és a vizsga között. +1, hogy mindent bemutat a gyakorlatban egy olyan ember, aki tényleg ért hozzá (a mi oktatónk nyugdíjas mentős volt), valamint így az esetleges kérdéseket is megválaszolja, +ha az újraélesztés során valamit nem jól csinálsz, akkor az nem a vizsgán fog kiderülni. Így tényleg gyakorlati tudást szerzel.
2023. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Lehúzósnak érzem, korábban nem volt az állítólag."


Nem tudom mit értesz a "korábban" alatt, de mikor a segédmotort csináltam 1989-ben, már akkor is volt. Amúgy az egész jogosítványszerzés egy lehúzás. Tavaj talán még sajnáltuk az oktatókat, az üzemanyagár, és az adózás miatt, de azért évi 2x mennek, nem egy hétvégére külföldre nyaralni. Meg azért az is érdekes,hogy a Közlekedésfelügyeletnél,a vizsgadijat csak KP-ban tudod befizetni.

2023. ápr. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Gy. bácsi oktatóm -áldott legyen a neve!- aszondá, hogy azt a kp.-t szépen zsebre vágja az állambácsi.
2023. ápr. 22. 07:49
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 15ezer volt a tanfolyam, a vizsgadíj meg központi, nem az iskola határozza meg (az most rohadt sokat drágult egy év alatt).

A kreszt etitánban csináltam, de az elsősegélyre nagyon megérte szerintem a tanfolyam, egy délután, nem sokat vesz el az ember életéből, de nagyon értett hozzá a csajszi, aki tartotta, és megfelelő tananyagot is kaptunk a felkészüléshez.

2023. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 MGéza ***** válasza:
36%
Vizsgázni vizsgázhatsz nélküle, de jogsit nem kaphatsz. Annak kiállításához kötelező elvégezni.
2023. ápr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

#9

Csak a vizsgát kötelező elvégezni, tanfolyamot nem.

2023. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!