Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jöhet büntetés, ha a piros-sár...

Jöhet büntetés, ha a piros-sárga lámpánál már elindultam?

Figyelt kérdés
Már majdnem megálltam, mert ugye piros volt a lámpa, de közben piros-sárgára váltott, így visszatettem sebességbe a kocsit és továbbmentem. Még a lámpa előtt voltam kicsivel, tehát lehet, hogy addigra zöld lett.
2023. máj. 5. 20:20
1 2
 1/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
84%
Nem.
2023. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
nem
2023. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

A kresz szerint a folytonos sárga fénynél és a folytonos piros fénynél tiltott a tovább haladás. A sárgához hozzá teszi, ha már elkerülhetetlen a megállás, akkor sietve el kell hagynunk a területet.

Tehát ez a része nem atomfizika, ami nem zöld, az tilos jelzést jelent.


A kérdés, hogy mire elhagytad az útburkolati jelet, ahonnan tilos lett volna tovább haladni, vagy ennek hiányában a lámpa vonalát, addigra zöld lett-e. De úgy néz ki, hogy ez neked is kérdéses, pedig csak ezen múlik, hogy szabályos voltál-e.


Személyes vélemény, hogy ilyenkor nem érdemes nagyon bemenni az útkereszteződésbe, mert 100-ból 95 autós még a másik oldalon átmegy az éppen piroson, te pedig ha túl korán érsz be, akkor egy értelmetlen baleset jön létre, aztán mehet évekig a pereskedés, hogy ki hol nem volt volt, vagy hol kellett volna legyen...

2023. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazad van. Kb 5 km/h-val mentem. Mögöttem több autó is jött, nem tudom, hogy mi lett volna, ha megállok majd 1 mp múlva a zöldnél elindulok. Elég furcsán vette volna ki magát. Már egy ideje vezetek, de ilyen szituációm még nem volt, annyira automatikusan jött, hogy lehet menni. Itt majd a századmásodpercek döntenek.
2023. máj. 5. 21:09
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Én ilyenkor menni szoktam, de nagyon figyelem a keresztforgalmat.
2023. máj. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem fognak megbüntetni emiatt!
2023. máj. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Oooo ilyen hülyeségen idegeskedni.
2023. máj. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 MGéza ***** válasza:
21%

Simán büntethető lennél miatta, mert közlekedésbiztonság szempontjából is szabályt szegtél:

A piros sárga értelme kb "készülj, indulhatsz nemsokára!", de közben még lehet keresztforgalom aki még sárgán csúszik át, azt piros+sárga jelzésnél megállás nélkül továbbhaladva pont telibe verheted.

2023. máj. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
A lámpák nagyrészében nincs kamera, legalábbis nem lámpát figyelő, hanem sima. Így tök mindegy. Ne menj át rajta legközelebb, mert ha oldalról is valaki pont így gondolkozik akkor letol.
2023. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha a helyszínen nem büntettek meg akkor késő bánat mert nem kollektív


De gebedjen meg az a rendőr aki ilyenért büntet.

2023. máj. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!