Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkolási útmutató, segítség?

Parkolási útmutató, segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg tanuló vezető vagyok egy Opel Astra G-n, amelynek tudjátok pici feneke van (elnézést a fogalmazásért).

Millió videót megnéztem már, az oktató is elmondta a dolgokat, hogy mikre kell figyelnem parkolásoknál, de gyakran előfordul, hogy nem sikerül a parkolás végrehajtása elsőre, javítással meg gyakran csak megnehezítem a dolgom.

A saját tapasztalaitokra lennék kíváncsi, hogy ti hogyan parkoltok jobbra előre, balra előre és jobbra hátra merőlegesen. Mikor kezdítek el tekerni a kormányt, mikor kezditek el vissza. Pl jobbra hátra merőlegesen hogyan tudjátok eldönteni, hogy a ti kocsitok feneke elérte a parkoló autó fenekét? Hiába nézek ki egyszerűen nem áll rá a szemem, rosszkor szedem alá és egyenlőtlen lesz a távolság amikor beállok.

Köszönöm előre is.



2023. máj. 15. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én tolatva úgy szoktam, hogy nagyjából beteszem, aztán kigurulok egyenesen, és közben úgy korrigálok, hogy utána már csak szimplán egyenesen tolatva jó helyen legyen. Szerintem nincsen recept arra, hogy mit nézz és minek mi mellett kell elhaladnia, amikor elkezded szedni a kormányt. Egyszerűen rá kell érezni az adott autóval, ehhez pedig nincs más recept, mint a rengeteg gyakorlás.


Azért sem támogatom, amikor ökölszabályszerűségeket próbálnak a tanulóknak mondani, mert ugye nagyon nem mindegy, hogy milyen sebességgel csinálja az ember, meg nagyon sok tanuló parkolás közben csak azt ismeri, hogy csutkára jobbra vagy balra van tekerve a kormány, de még olyankor sem mindegy, hogy milyen gyorsan tekeri a kormányt. Ezt egyszerűen szokni kell, és gyakorolni-gyakorolni-gyakorolni, akinek kevesebb érzéke van hozzá, annak több gyakorlásra van szüksége, ennyi a csodarecept.

2023. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Érzésre. Én iszonyatosan szarul parkolok, de mindig korrigálok és kész. Idővel megszokod majd. Nekem sokat segített az, amikor elmentem egy nagy üres parkolóba és hátrafelé kezdtem közlekedni. Szlalomoztam sokat, hogy egyáltalán azt érezzem, merre tekerem a kormányt és akkor merre indul el. Még mindig nem tudok amúgy sehova egyből parkolni, meg kell előtte állnom és egyesben begurulni. Mondjuk egy vasútállomáson, ahol baromi sokan teszik le az autójukat, az nem annyira szerencsés, de hát majd belejövök.
2023. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobbra hátra G Astrámmal úgy parkoltam, hogy beálltam az üres hely előtti autó mellé, tolatva addig mentem amíg a hátsó kerék egy vonalba ért a mellettem parkoló autó hátuljával, akkor eltekertem a kormányt teljesen jobbra, közben lassan mentem hátra, amikor kb 45 fokos szögben állta az autó a parkolóhelyhez képest, akkor visszatekertem egyenesbe a kormányt, így tolattam lassan, amikor az autóm eleje kb az előttem parkoló autó hátulját elhagyta, akkor teljesen balra tekerve tolattam tovább. Kb. igy tudom behatárolni. Balra hátra ugyanez csak akkor ellenkezőleg kell tekerni a kormányt. Az segített sokat, hogy amikor félig betolattam, egyszer kiszálltam, és megnéztem hogy áll az autó kívülről nézve, és akkor belőttem hogy belülsől kb mit látok mi hogyan áll. Az is segithet esetleg ha gyakorolsz, hogy valaki telefonnal kívülről közvetíti a képet a kocsiban Nálad a műszerfalra (telefontartóba) helyezett telefonra pl Skype stb segítségével miközben tolatgatsz, és igy kivülről is látod hogy hogyan állsz, belülről először csalóka és minden úgy tűnik, hogy közel van holott nem is... Tényleg az segít, ha néha kiszállsz és megnézed ha máshogy nem megy. Én a hátsó kerékhez lőtem be a kormáyn tekerést. Ha ez segít.
2023. máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy csinálnád ahogy én, akkor lehet megbuknál. Jobbra előre a menetirányra merőlegesen úgy szoktam, hogy átmegyek a szemközti sávba (nyilván ahol lehetséges), és úgy fordulok be nagy ívben. Balra előre merőlegesen a legegyszerűbb, az nem szorul magyarázatra. Ha jobbra hátra merőlegesen akarok parkolni, akkor először kikormányzom az autó orrát balra úgy hogy kb. 45 fokos szögben keresztben áll az úton, és úgy tolatok be. Az ne zavarjon ha javítani kell, tapasztalt sofőrökkel is rendszeresen előfordul.
2023. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 Nem bukna meg, így kell csinálni, bár én jobbra előre nem teljesen megyek át a szembesávba, csak a manőver előtt az elejét kilököm balra. Egy időben mondták, hogy ez a vidéki paraszt módszere, mert az MTZ máshogy nem fér be a kapun, de a mai nagy autókkal egyértelműen szükség van rá, szűkebb vidéki úton pedig a kisebbekkel is.
2023. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 Hát én láttam tanulóvezetőket a bevásárlóközpont parkolójában gyakorolni és az tűnt fel, hogy kb. mindent sávon beül kellene nekik megoldani. Pont azon gondolkoztam, hogy úgy bizony nekem sem menne könnyen. Igaz miniautókkal azért talán megoldható, de egy hosszabbal szinte lehetetlen vagy nagyon körülményes.
2023. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos tippet.

#6-nak igaza van, a jobbra hátra merőlegest saját sávból kell megoldani. A jobbra előrénél viszont át kell menni a szemközti sávba.

2023. máj. 16. 17:12
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Hátra meg is kell tudni oldalon sávon belül, az gyakorlatilag egy saroktolatás, amíg volt rutinvizsga, az is feladat volt.
2023. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Persze meg lehet oldani, bár a gyakorlatban ennek nem sok értelmét látom. A bal tükörben ugyanis nem látni a másik autót ami mellé be akarok tolatni és így sokkal könnyebb elhibázni. Ha jól kikormányzom az orrát balra, akkor már a tolatás megkezdése előtt látom mindkét autót mellettem a külső tükrökben.
2023. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Hát, erre két megoldás van, az egyik, hogy nem tükörből tolat az ember, a másik meg az, hogy a jobb tükörből látja az ember a jobb oldali autót, és amikor elhaladt mellette, látta, milyen széles a hely, ahova be kell tenni. Egy idő után automatikus.
2023. máj. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!