Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kicsit elfeledkeztem magamról...

Kormi999 kérdése:

Kicsit elfeledkeztem magamról 50 helyett 58-al mentem el egy trafibox előtt autóval . Várható e büntetés?

Figyelt kérdés

#gyorshajtás #Trafibox
2023. máj. 22. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem. 65-től jön bünti.
2023. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Várható.
2023. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Alex Fly ***** válasza:
55%
Reménykedjünk, hogy várható...
2023. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

E hónap első napja előtt tiszta sor volt, hogy a kérdésbeli esetben csak akkor küldtek felvétel alapján bírságot, nevezetesen közigazgatási bírságot, ha a sebesség legalább 66 km/h–72 km/h között volt.

(A közigazgatási bírságokról szóló kormányrendelet szerint ebbe a körbe tartozik, ha a megengedett legnagyobb sebesség legfeljebb 50 km/h és a sebességtúllépés nagyobb, mint 15 km/h. Ez, legalább 66 km/h-t jelent.

A hitelesítési utasítás szerint hitelesnek tekinthető az a mérőeszköz, amelynél 100 km/h-ig a pontatlanság ±3 km/h. (Fölötte ±3%.)

Hogy a +3km/h hibahatárú eszközök esetén se büntessenek jogtalanul, 3 km/h-t levontak a mért értékből.

Így, 66 km/h-nak az a sebesség lett számolva, aminél a mérőeszköz 69 km/h-t mért. Ha a mérőeszköz pontatlansága +3 km/h-volt, akkor a 66 km-h-t mérte 69 km/h-nak. Ha -3 km/h volt, akkor a 72 km/h-t mérte 69 km/-nak. A közbeeső hibahatárúak a közbeeső sebességeket mérték 69 km/h-nak.

Felvétel alapján azért csak a közigazgatási körbe vont sebességtúllépés esetén küldtek bírsághatározatot, mert annál nincs teljes kimentési lehetőség: menetlevéllel, vagy előzetes időpontú teljes bizonyító erejű magánokirattal az üzembentartó átháríthatja a bírságot a vezetőre, egyébként, objektív felelősség alapján neki kell fizetnie.

Ennél kisebb sebességtúllépés esetén az üzembentartó válaszolhatta azt, hogy hozzátartozója vezetett, akire nem kíván olyan tanúvallomást tenni, amellyel szabálysértéssel vádolná; erre a Szabálysértési Törvény lehetőséget ad. Puff, senki se fizet.)


Médiahírek szerint 2023. május 1-től jelentős változásokat jelentett be a rendőrség. Elég sok mindent írtak, 10-én megjelent a rendőrség honlapján is egy közlemény: [link]


A rendőrségi honlapon olvasható tájékoztatóban nincs igazán válasz a kérdésedre, de van egy olyan tudósítás is, amiben ez a kérdés, válasz van:

„Óberling József pontosította azt a kérdést, hogy 1 km/órás sebességtúllépés esetén csak akkor számíthat-e a járművezető bírságra, ha megállítják.


Nem, ez így nem igaz. A kismértékű sebességtúllépéseket szabálysértési eljárásban vizsgálják. Itt is megvan annak a lehetősége, hogy a szabálysértési hatóság az eljárás során azonosítsa a járművezetőt.”

[link]


Szóval, kicsit több mint 3 héttel lekéstél arról, hogy ne legyen aggódni valód.

2023. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam , ha meállít a rendör akkor van bünti , ha nem akkor a régi rendszer szerint van a bünti, vagyis 65 felett. Autópályán legálisan lehet menni 150el is, ha rendör nem állít meg.
2023. máj. 22. 20:26
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 tévhit olvass már utána
2023. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Vezess.hu

"Ahol továbbra sem állítják meg a gyorshajtókat, ott megmarad az elvi lehetősége a sebesség túllépés megúszásának. Hiszen 100 km/óra alatt plusz 15 km/óráig, míg 100 km/óra felett 20 km/óráig nem az objektív felelősség elve szerint jár el a rendőrség. Vagyis autópályán példádul 150 km/órával is elkerülhető elvben a bírság saját autóval."

2023. máj. 22. 21:02
 8/12 anonim ***** válasza:

↑5 Olvastad a 4-es válasz azon részét, hogy

┌─ „Óberling József pontosította azt a kérdést, hogy 1 km/órás sebességtúllépés esetén csak akkor számíthat-e a járművezető bírságra, ha megállítják.


Nem, ez így nem igaz. A kismértékű sebességtúllépéseket szabálysértési eljárásban vizsgálják. Itt is megvan annak a lehetősége, hogy a szabálysértési hatóság az eljárás során azonosítsa a járművezetőt.” ─┘

2023. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Majd megírom lett-e bünti. A lényeg az , hogy pont nem jár érte, ha meg fizetni kell, akkor így jártam , majd máskor jobban figyelek . GPS szerint csal az autom mérője 3-4 km/órát. Azt sem értem ,hogy a hatóság , hogy tudja beazonosítani a soffört, hiszen a trafibox csak egy irányba néz . A hátamról , hogy állapítja meg , hogy ki vagyok . Max az autó tulaját.
2023. máj. 23. 16:16
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 nyilván az autó hivatalos tulajdonosának vagy üzembentartójának megy a büntetés te észlény, akárki is vezette.
2023. máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!