Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem büntetik meg az...

Miért nem büntetik meg az autópályákon 180-200-zal száguldozókat?

Figyelt kérdés
Egyet-kettőt lehet, hogy elkapnak, de, hogy nagy arányban nem büntetnek, az biztos, mert akkor nem lennének ilyen sokan, akik ennyivel repesztenek, és erőszakosan levillognak minden szabályosan vagy közel szabályosan közlekedőt.

2023. máj. 27. 18:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%
Miért téged mindig megbüntetnek, amikor 50-es táblánál 70-nel mész?
2023. máj. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%

Büntetik őket, amennyiben pont ott van ellenőrzés.


Sok ellenőrzés nincs, tehát valószínűleg ez nem annyira balesetveszélyes, mint amilyennek beállítod.

2023. máj. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Dehogynem balesetveszélyes! Hogy képzeled, hogy nem az???

Ha nem lenne balesetveszélyes 180-nal száguldani, az lenne a sebességhatár.

Különben a legegyszerűbb lenne büntetni őket, csak az átlagsebességet kellene figyelni az egyes kamerák között. Aztán már mehet is a csekk. Minden alkalommal. Hamar leszoknának róla.

2023. máj. 27. 19:38
 4/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem balesetveszélyes. Csak hogy nem annyira, hogy ráálljon erre a rendőrség.
2023. máj. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
68%
Istenem, hogy ezen az oldalon mindenki vezetéstechnikai szakember. Én lassú sofőr vagyok, de k.vára lesz@rom ki mennyivel megy. Ne foglalkozz vele mert nem ezen fog mulni hogy meghalsz vagy nem
2023. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%

Ezen az oldalon ennyi elmebeteg van hihetetlen.


Találkoztál valakivel aki levillogott mert nem tartottál jobbra és ettől a fejed lángra kapott.


Nem tudom melyik autópályán jársz de én az eddig elérhetőeken már jártam és ritkán tapasztalom hogy levillognak vagy levillogok valakit pedig megyek én is. Ez a sebesség egyébként is ritka már. Általában aki megy is 150-160 körül megy.


Elmondanám neked hogy a 130 is halálbiztos sebesség amikor az m1-esen a porviharba annyival belementek.


Te csak egy f.opó nyárspolgár vagy aki néha felmegy az autópályára és idegesíti magát a semmin.

2023. máj. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

"Ezen az oldalon ennyi elmebeteg van hihetetlen."


Ez önkritika akar lenni?

2023. máj. 27. 21:22
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom menjen mindenki annyival amennyivel akar, csak mást ne veszélyeztessen, és mindenkit hagyjon szabályosan közlekedni. Ha valaki az üres egyenesben odalép, azzal semmi gondom nincsen.

Viszont számtalanszor tapasztaltam, hogy mikor 130-140 között előzöm az összefüggő kamionsort, valaki megjelenik mögöttem, és a követési távolságra fittyet hányva őrült módjára villog és dudál, hogy azonnal takarodjak előle. De mégis hova? Lelassíthatnék 80-90-re, és megpróbálhatnék besorolni két kamion közé ami tök értelmetlennek tűnik, csak egy plusz balesetforrás meg időben sem lennénk előrébb. Vagy talán fel kéne gyorsítanom 180-ra az ő kedvéért? Szerintem az ilyeneket kellene kiszedni a forgalomból jó időre hogy elgondolkozzanak. Ahol és amikor a forgalmi és útviszonyok lehetővé teszik, felőlem akár 200-al is elhúzhat mellettem, engem nem zavar.

2023. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Igen, 8-as, pontosan ezekről beszélek én is. Saját biztonságom érdekében jó előre kitérek az útjukból, de ez nem jelenti azt, hogy nem vetem meg a viselkedésüket.

De nem értem, közlekedésbiztonsági okokból miért nem szűrik ki őket a forgalomból.

2023. máj. 27. 21:41
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Vagy sima főútvonal, a kapaszkodósávban teherautók döcögnek 60-70-el egymás fenekében. Én a belső sávban 90-100-al haladok el mellettük, és megjelenik a fontos ember mögöttem egy méterrel villogva. Mégis mi lehet az elképzelése? Lassítsak le 60-70-re, várjam meg míg egy kamion helyet ad és soroljak ki?
2023. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!