Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen balesetek történtek...

Milyen balesetek történtek veled és az ismerőseiddel?

Figyelt kérdés

A családban és ismerősi körben több baleset történt, de csak édesanyámtól hoznék néhány példát:

- Amikor édesanyám kisöcsémet vitte az orvoshoz biciklivel, egy autós előttük néhány méterrel siklott le az útról, és repült bele a falba. (Több hasonló helyzet történt vele...)

- Elsőbbsége volt, de egy autós úgy bekanyarodott előtte, hogy elütötte édesanyámat, és amikor hirtelen fékezett, repült 2-4 métert.

- stb


Sosem hívta ki a rendőrt és mentőt. Ilyenkor elvennék a jogosítványát ezeknek a gyökereknek? (Bár az első esetben a ház tulajdonosa hívta ki a rendőrt.)



2023. máj. 27. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nem adták meg a jobbkéz szabályt és belém jöttek oldalról. Egy ajtót kellett cserélni, más baja nem lett az autónak.


Városon belül jött már ki elém egy autó, kb. 1 cm maradt köztünk satufék után, olyan közel volt a baleset.


Aztán majdnem baleset, dombon lefele megyek 70-el országúton és van egy mellékút ahonnan kijött elém egy teherautó. Út közepén megállt, gyors kormánymozdulattal kikerültem, de nem sokon múlt egy egész család élete... Azóta amikor csak lehet autópályán megyek országút helyett.


Édesapám törte össze már a pár éves autóját, neki sem adták meg a jobbkéz szabályt, sajnos a biztosító nagyon keveset fizetett, a veszteség felénél kevesebbet. Annál nagyobbat autón még nem buktunk, pedig nem is fater volt a hibás.


Nagypapámnak is volt már pár koccanása, sosem mattul be a fényszórója, mert folyton újat kell vennie bele :'D


Nem hinném hogy bármelyik hibásnak elvették volna a jogsiját vagy bármi komolyabb büntetést kaptak volna.

2023. máj. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Most soroljam?


Egyik ismerosom ment haza az iskolabol a testverevel es a fouton elutotte egy auto mikor at akart menni.


Ment haza autoval es nem adtak meg neki az elsobbseget egy keresztezodesnel. Az auto gazdasagi totalkaros lett, neki nem lett semmi baja.


Volt egy fiu a faluban aki elkoltozott egy nagyvarosba es ott balesetet szenvedett. Ha jol tudom egy szembe jovo teherauto attert az o savjaba es utkoztek. Meg is halt ez az ismerosom. Annyira jol azert nem ismertem es nem is kerdeztem senkit a pontos korulmenyekrol.


Rokonsagban senki nem szenvedett autobalesetet tudomasommal. Olyan volt hogy anyam telen majdnem belecsuszott az arokba atoval meg egyszer apam is.

2023. máj. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Szemtanúja voltam három gyalogosgázolásnak, ebből kettő esetben busz mögül szaladt volna át gyerek a túloldalra és a buszt kerülő autós gázolta el őket. A harmadik esetben meg piroson rohant át egy férfi , más jármű takarásba került közben es elgázolta egy azzal párhuzamosan közlekedő autó. Mindhárom esetben súlyos sérüléssel szállítottak a sérülteket kórházba es egyszer tanúvallomást kellett tennem.


Autóval egyszer én sodródtam ki jeges úton, a harmincadik ugyanolyan kanyarban tört ki a fara, aztán majdnem összeszedtem a szalagkorlátig. Majdnem. :)


Egyszer piros lámpánál álló sorban állva toltak össze az előttünk állóval.


Máskor védett útra kikanyarodasra régóta egy helyben várva kanyarodtak belénk.


Biciklivel kerékpárút átvezetésen ütöttek el, főútvonalra akartak kikanyarodni, en párhuzamosan haladtam a főútvonallal attól balra es elsobbsegem lett volna, ha az illető úgy egyáltalán elnéz jobbra. Álló helyzetből indult, esélyem nem volt kivédeni. Nem sérültem meg, a bringát viszont tolhattam.


Vonaton ülve bambultam, amikor egy átjáróban egyszer csak nagyot fékezve elénk csúszott egy betegszállító. A motort egyben leoperáltuk, sérült nem volt.

2023. máj. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Két barátomat egyszer elütötte egy autós a zebrán, éjszaka. Nem lett semmi komolyabb bajuk, egyikőjük egy hetet kórházban töltött, de csak megfigyelésre tartották bent. Ha jól tudom a sofőrnek elvették a jogosítványát.
2023. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Unokatesóm férje vitt haza a munkahelyemről, aztán az egyik sulinál pont évnyitó volt, és az egyik kisgyerek meglátta a túl oldalon a "kis barátját" és örömében az anyja kezét kirántotta, és mint a szélvész át az úton a zebra nélküli szakaszon. Szegény nem tudott mást mit tenni, mint duda+satufék izomból, és aztán DURR belénk telibe hátulról! Még az volt a szerencse, hogy a kissrác időben el tudott ugrani és nem toltuk rá a kocsit az ütközés miatt.
2023. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: A másik eset meg szegény nagyapám közel 50 év után szenvedte el élete első koccanását, méghozzá úgy, hogy sajnos megtévesztette egy irányjelzés, azt hitte be akar kanyarodni, aztán sajnos parkolóhelyet keresett, és kihajtott eléje, és hát mivel nagyapámnak a Stop táblája volt, természetesen ő lett a vétkes. Aztán azt mondta szép kulturált módon a másikat, hogy: "Nagyszerű! Akkor innentől kezdve majd ha én is jövök haza Pestről, akkor már Komárom után kiteszem az irányjelzőmet, aztán valamikor majd csak befordulok Győrben."
2023. máj. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*másiknak
2023. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!