Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha lefotóznak valaki gyorshajt...

Ha lefotóznak valaki gyorshajtással, akkor ki lehet kerülni, egy lopott jármű bejelentéssel?

Figyelt kérdés

A múlt héten történt, hogy egyik lakótársamat elkapta gyorshajtással a véda, így jött a csekk. Utána két napra rá jött egy hívás, amiben arról beszéltek, hogy a lopott autó ügyében keresnek. Nem hallgattam végig a részleteket, mert nem nekem szól, ki is akartam maradni belőle, ezért átadtam a srácnak.

Az autó nincs a ház előtt, de nekem úgy rémlik a büntetés előtti estén még láttam. Lehetséges, hogy a srác úgy próbálja elkerülni a büntetést, hogy az adott napra bejelenti, hogy ellopták az autót? Lehet bemagyarázza, hogy este itt hagyta, elment itthonról, és pár nap múlva jött haza (vagy valami ilyesmit mesét).

Aggódom, hogy nehogy bevegyenek bűnrészesnek, ha tényleg így történt.



2023. jún. 5. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ha kiderül, akkor a hatóság félrevezetése miatt 2 évet kaphat az illető.

Biztos megéri ezzel szórakozni.

2023. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg, ugyanis ez bűncselekmény. Be kell fizetni a büntetést, azzal mindenki jobban jár.
2023. jún. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Félek, ha valóban ezt tette, akkor nehogy engem is bevarrjanak azzal az okkal, hogy biztos tudtam róla.
2023. jún. 5. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Ettől nem kell félned.
2023. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kimentési lehetősége attól függ, hogy azelőtt jelentett-e be lopást, hogy „jött a csekk", vagy sem.


„21. § (1) A gépjármű üzemben tartója felel azért, hogy az általa üzemeltetett, illetve használt gépjárművel

a) a megengedett legnagyobb sebességre

vonatkozó előírások betartásra kerüljenek.”

„21/A. § (1) Az üzemben tartó mentesül a kiszabott közigazgatási bírság megfizetése alól, ha a gépjármű - a szabályszegés időpontját megelőzően - jogellenesen került ki a birtokából és igazolja, hogy a jogellenességgel összefüggésben - a bírságot kiszabó határozat kézbesítését megelőzően - kezdeményezte a megfelelő hatóság eljárását.”

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről


Az az ő dolga, hogy érdemes-e kockáztatnia egy gyorshajtási bírság miatt; pláne, ha kicsúszott a kimentési határidőből. Neked nincs mitől tartani.

2023. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon nagy segítség volt mind. Csak attól paraáztam, hogy mi van, ha azt mondják, hogy "hát ott él vele. Nem lehet az, hogy nem tudott róla.".
2023. jún. 5. 17:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttál semmit és senkit, azt sem tudod hogy milyen autója van, vagy volt. Kész. Csak akkor kerülhetsz bajba, ha tudod az igazságot,de szándékosan hazudsz azért, hogy őt védjed. De ha elmondod,amit tudsz, abból sem lehet baj, max új lakótárs után kell nézned.
2023. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez a gyorshajtás büntetés is csak azért van hogy Mészárosnak dagadjon a zsebe.. engem 1km-ért megbüntettej 15 ezer ft-ra. 110km/h-nál 111km/h-val mértek be. Azta úristen mekkora száguldozó állat voltam. Akadjon a torkokun az összesnek. Bezzeg aki 90-nél 200-al szakít az l.f.szt nem kap érte :)
2023. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!