Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha szeretnék egy gyalogos...

Ha szeretnék egy gyalogos átkelőhely létesítésére kérvényt írni, melyik szervhez kell fordulnom? Van egy hely a lakhelyemen belül, ahol jelentős segítség volna a gyalogos közlekedés megkönnyítése érdekében.

Figyelt kérdés

2024. dec. 15. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Önkormányzat
2024. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mad Max2 ***** válasza:
92%

Az útszakasz kezelőjéhez


Ez lehet a helyi önkörmányzat, vagy főpolgármesteri hivatal, vagy a magyarközútkezelő

2024. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában ha ki van téve a Főútvonal tábla, akkor van rá esély, hogy a Magyar Közút az illetékes. Valószínűleg a neten is rá tudsz keresni, hogy melyek nem önkormányzati fenntartású utak.

Ha nincs kitéve, akkor kb. biztosra vehető, hogy az önkormányzat az illetékes. Ha városról van szó, akkor a honlapon kellene megkeresni, hogy melyik részleg foglalkozik ilyesmivel. Nálunk van olyan, hogy útkezelő.

Nem egyszerű amúgy a dolog, az önkormányzatok ilyet csak választások előtt csinálnak, valószínűleg szükség lesz aláírásgyűjtésre. Érdemes lenne megkeresni az önkormányzati képviselődet, ha hasznot lát benne, ráugorhat.

2024. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 eddiboy ***** válasza:
#2: "a helyi önkörmányzat, vagy főpolgármesteri hivatal" Ez a 2 ugyanaz. Ha országos út, akkor viszont tényleg a Magyar Közút, de ha lakott területen belül van, az önkormányzatnak is nyilván van rá hatása.
2024. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Mi a megoldása ennek a KRESZ-tesztnek?

Nem jön be az oldal, amin elvileg a megoldás lenne.

Ilyen esetben vétkes a sofőr mert nem a látási viszonyoknak megfelelően vezet?

Például a tavaly márciusi M1-es tömegbalesetnél, ahol több tucat jármű rohant egymásba mert a sűrű ködben nem vették észre időben az előttük már feltorlódott járműveket. Ilyenkor, ha azért történik baleset mert a sofőr kvázi vakon vezet, tehát a féktávolság nagyobb...

Miért akadunk fenn minden vackon?

Ha már egy biciklis átmegy a piroson, rögtön a neten lesz róla a felvétel, kitudja milyen nagy dologként. Most nézek éppen kirándulós videót, New Yorkban megy a manus, ott aztán van bőven gyalogos, biciklis, még embereket szállító 3 kerekű elektromos biciklis is, meg...

Milyen széles egy átlagos bicikliút?

Tudom, hogy például Budapesten keskenyebbek, de máshol egész szélesek is lehetnek. Hol milyen széles a bicikliút? Főleg a dunántúliak érdekelnek (Balaton, Velencei-tó, stb.)




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!