Sötétben, forgalommal szemben és az út szélén álló járművön nem kellene lekapcsolni a tompított fényszórót, ha egyszer álló helyzetben van?















De, le kellene. Ettől még sok bunkó csinálja.
"Az álló járművek kivilágítása
45. § (1) * Az úttesten álló járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani, kivéve, ha közvilágítás van vagy a járművet egyéb külső fényforrás kellően megvilágítja. A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót és a lassú járművet a helyzetjelző lámpákkal kell kivilágítani. A 6 méternél nem hosszabb, két méternél nem szélesebb és pótkocsival vagy más vontatmánnyal össze nem kapcsolt gépjárművet azonban lakott területen elegendő az úttest közepe felé eső egy-egy első és hátsó helyzetjelző lámpával vagy egy, előre fehér, hátra piros fényt adó lámpával kivilágítani.
(2) * Álló járművön – a forgalmi okból megálló járművet kivéve – tompított fényszórót csak erős ködben vagy sűrű hóesésben szabad használni; távolsági fényszórót, ködfényszórót használni tilos."















Eleve a forgalommal szembeni oldalon tilos megállni.
A másik meg, hogy csak helyzetjelzővel szabad világítani.
A harmadik meg az, hogy az átlagbunkó magyar autóst sosem érdekelte, hogy kit zavar a szabályszegésével. Ahogyan népbetegség az indexelés elmulasztása jobbra kanyarodáskor vagy körforgalomból való kihajtáskor, netán sávváltáskor, úgy tompított fényszóróval is lazán szembevilágítanak álló autóból.





De igen helyzetjelzőre kellene átváltani, de mivel neki auto állásban van, így más nem is létezik.
És megjelent itt is valami mÁrmEgiNtnemINdeXeltEknEkem okoskodó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!