Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én vayok a hibás ilyenkor...

Csak én vayok a hibás ilyenkor? Elütöttem egy gyalogost, de szerencsére nem lett komoly. De a körülmények?

Figyelt kérdés

Szóval egy baronmi lejtős kis úton csúsztam lefelé, jégpálya az egész, nem sózzák ezt valamiért, és már a felénél ugyan fékeztem, meg se kottyant, csúsztam ugyanúgy tovább, pedig új téli gumijaim vannak.


Ráadásul a zebra elé közvetlenül hosszában beparkolt egy kisbusz jobb oldalt, ami miatt abszolút nem láttam kb a zebra 1/3 részét, azaz, hogy elindult vagy lett volna ott egyáltalán gyalogos.


Aztán a végén kb 10 km/h sbességgel sikerült neki mennem, de az elesésen kívül nem lett semmi szerencsére.


Na de ilyenkor csak én vagyok a hibás? Eleve az a kisbusz ha ott parkolt tilosban is meg helytelenül is, és a gyalogos abszolút takarásból jelent meg előttem, akkor ez se szól mellettem?


És ezzel a jégpálya meredek úttal mi a helyzet? A közutasoknak nem kéne sózniuk? Szal egy vagon kérdés merül fel bennem, mivel nagyon nem érzem magam hibásnak, ennél lassabban már nem tudtam volna csúszni.


2010. dec. 15. 16:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Nem vagy hibás. De nehéz lesz bizonyatani. Remélem rendőr volt kint, és látta a tényhelyzetet.
2010. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
25%

Kifogásokat keresel, pedig a helyzet egyértelmű: a zebrát olyan sebességgel kell megközelítened, hogy ha lelép a gyalogos, meg tudj állni. Tehát nem rá tudj dudálni, nem a gázra tudj lépni, nem hogy szentségelni tudj. Megállni. Akkor is, ha az a zebra takarásban van. Látod, hogy takarásban van, tehát olyan sebességgel közelíted meg, hgy ha a takarásból kilép a puhatestű, akkor meg tudj állni. Pont.


Hogy erre nem vagy képes, az kizárólag a te hibád. Fel kell tudnod mérni az útviszonyokat. Az, hogy jeges az út, nem ment fel téged, hiszen te hajtottál rá a jeges útra, nem az ugrott alád. Ha pedig nem vagy képes felmérni az útviszonyokat, akkor nem vagy alkalmas a gépjárművezetésre. Konkértan közveszélyes vagy.

2010. dec. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
31%
Csúszó antót mivel lassítasz le, 16:28-as? Autókon nincs sugárfék tudtommal...
2010. dec. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%

Az út és látási viszonyoknak megfelelő biztonságos sebességgel kell közlekedni. Ha nem tudtál megállbi a zebra előtt, akkor nem volt jól megválasztva a sebesség.


ennyi.


te vagy a hibás.

2010. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 bp1985 ***** válasza:
9%
Hibás vagy, mert zebra előtt meg kell állni január 1 óta. Az más dolog, hogy nem szabályosan állt a teherautó. Ha nincs az ott, ugyanúgy elütöd.
2010. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

hát talán igazad van, bár sztem akkor nem ütöttem volna el, hiszen láttam volna, hogy van ott valaki, és el tudtam volna kapni a kormányt, h másfele csússzak legalább, ha már megállni nem tudok akkor se ...


amúgy ne hari, de sztem az a jan 1-es dolog nem így van ...

2010. dec. 15. 18:11
 7/30 A kérdező kommentje:

na meg a közutasoknak nem lenne kötelességük járhatóvá tenni az utat? azaz ha én tükörjég miatt még a 10 km/h sebességről se tudok megállni, mivel egy meredek lejtő, akkor ott mi a helyzet?


Na csak azért kérdezem, mert egyszer rémlik, mintha hasonló dolog miatt egy meredek lejtőtől egy ismerősöm pár éve visszacsúszott volna, jól összetörte a kocsiját, és megállapították neki, hogy ő valóban nem tehet arról, hogy megy előre, aztán egyszer csak elkezd visszacsúszni, és ha jól tudom, fizettek is neki.

Na de ennek utána járok.


Hát meg egy újabb kérdés, h ha semmi baja se lett az elesésen kívül a gyalogosnak, akkor ez most minek is számít? Azaz még csak 8 napon belül gyógyuló se... semmi! a hóban elesett, aztán felállt, és ment tovább, ennyi történt. ez is érdekelne, na meg nemá hogy merőlegesen áll leparkolva a kisbusz az útra, közvetlen zebra előtt ... azért nekem ez se fair teljesen, hát így hogy láttam volna, hogy bárki van ott?

2010. dec. 15. 18:14
 8/30 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó: dehogy kell megállni, még azon is csak gondolkodnak, hogy 30-cal kelljen megközelíteni.
2010. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
sztem is úgy van,. ahogy írod ...
2010. dec. 15. 18:28
 10/30 anonim ***** válasza:
Bebaszna ha minden zebránál meg kellene állni.. Huh, még a gondolatától is kiráz a hideg. Figyelmes megközelítéssel még az autó közeledtét megváró, sunyító, majd amikor a kocsi már féktávon belülre ért lelépő gyalogosok elütése is kivédhető.
2010. dec. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!