Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A mostani párás-ködös időben...

A mostani párás-ködös időben kötelező a ködlámpa használata?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. dec. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem...főleg ha nincs a gépjárműveden... Egyébként ha van lehetőséged, előnyösebb ha használod saját érdekedben hamarabb meglátnak a "tejfölben".
2010. dec. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A ködlámpa nincs minden autón, nem is kötelezö tartozéka és soha sem kötelezö a használata, de több esetben meg van tiltva.
2010. dec. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fogod tudni, hogy mikor jön el a pillanat amikor igenis létszükség a ködlámpa ahhoz hogy láss (előre haladj) és látszódjál is.

Az elmúlt fél évben én 4x találkozhattam ilyesfajta takony idővel. Ebből 2x nem olyan autóm volt amin lett volna ködlámpa. (szoptam is rendesen)ködfénnyel viszont tempót autózhattam, ami kellett is.

Ennek ellenére a legmocskosabb ellenségemnek sem kívánom az igazi 1 vonalas ködöt ónos esővel esetleg hódarával. (annál nagyobb szívás NINCS):)

2010. dec. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nem az volt, ohgy hasznos-e, hanem hogy kötelező-e. Arra pedig a válasz egyértelmű nem.
2010. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem kötelező, csak hasznos, nekem gyári van de még nem igazán volt hasznos szerintem.

CSAK VÁROSON KÍVŰL HASZNÁLHATOD!

2010. dec. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Soha nem kötelező. Kis ködben meg tilos is használni. Csak akkor szabad, ha jelentősen krlátozza a köd a látási viszonyokat. Ja és az előző hülyeséget írt, mert szabad használni városban, ha indokolt...
2010. dec. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gygary ***** válasza:
nem kötelező, egyébként meg nem látsz vele sokkal messzebre (max oldalra világít ki jobban mint a tompított,sose használom az elsőt) és rohadt idegesítő ha valaki esőben vagy ködmentes időben használja, a fejét bele tudnám verni.
2010. dec. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
76%
Olyannyira nem kötelező, hogy mikor egy rokonom egy községen haladt át és felkapcsolta,- mivel az orráig nem látott- a rendőr szerint nem volt indokolt. Sikeresen büntetést kellett fizetnie csak azért, mert szeretett volna látni.
2010. dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 02:22


A hátsó az ami engem igazán zavar, az első legalább nem vakít ha rendesen be van állítva.

Bár nemrég utolértem egy Suzukis hölgyet aki lekapcsolta a zárófényt amikor észrevett, így csak 5 percig égette a retinámat. :)

2010. dec. 30. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!