Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyorshajtásért kapott bírságot...

Gyorshajtásért kapott bírságot tudok részletben fizetni?

Figyelt kérdés

Ha igen mit kell tennem hozzá?

A válazokat előre is köszi.


24L


2011. jan. 20. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudsz. :(

Megérdemled, minek kell gyorsan menni.

2011. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, mi ez a nagy rohanás.

Ha valaki a buszhoz rohan, mert szar a BKV csatlakozása, azt még megértem, de autóval már más a helyzet.

2011. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen.Én 4 havit kaptam rá anno.

Van cim és feladó a levélen,oda irj és kérd meg részletre.

2011. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A határozat jogerőre emelkedését követően a teljesítési határidő leteltéig - 2.200,-Ft illeték megfizetése mellett - az első fokú hatóságtól lehet kérni a közigazgatási bírság részletekben történő teljesítésének, illetve a teljesítési határidő módosításának (a továbbiakban: fizetési kedvezmény) engedélyezését, ha az ügyfélen kívül álló ok teszi lehetetlenné a határidőre való teljesítést vagy a teljesítés aránytalan nehézséget jelent. A határidő lejárta után az ügyfél - feltéve, hogy a végrehajtást még nem rendelték el - a fent meghatározott okból igazolási kérelem egyidejű benyújtásával kérhet fizetési kedvezményt. Amennyiben a hatóság elutasítja az igazolási kérelmet és a fizetési kedvezmény iránti kérelmet, egyidejűleg dönt a végrehajtás elrendeléséről.
2011. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

név:

lakcím:



Vas Megyei Rendőr-főkapitányság

9700 Szombathely, Külső-Söptei út.

Postacím: 9701, Szombathely, Pf.: 53.


Hivatkozási szám:

(ügyszám, vagy határozat azonosító)



Részletfizetési kérelem



Alulírott ………………………(név) …………..…………..(lakcím) szám alatti lakos, a ……….. forgalmi rendszámú gépjármű üzembentartója/használatba vevője a fenti számú ügyben kérelmet nyújtok be.

Kérem a tisztelt hatóságot, hogy számomra részletfizetési lehetőséget biztosítani szíveskedjék.


Indokolás: (azon körülményekre való hivatkozás, amelyek nem teszik lehetővé a bírság egy összegben történő befizetését.)



…………….………., ………év………hó……..…nap



Köszönettel:


…………………………

(aláírás)

2011. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A segítőkész válaszokat nagyon köszönöm.

Ez az eset a 4es főúton történt karácsony után. ahol 2 sávos az út ott 110-zel ill 90-nel lehet menni. Majd Ceglédnél hirtelen van egy 60as tábla. Mivel akkor hatalmas köd és csupa hó volt minden így én a 60as táblánál mentem 77-tel! 30.000 Ft-os bírságot kaptam. Amit NEM érzek jogtalannak! De mivel havi 95.000 Ft a nettó keresem, így nem tudom egyösszegben befizetni.

Nem azt kérdeztem, hogy hogyan lehet kibújni alóla.

Elsőnek: Ha ismered a 4es főútat akkor azt gondolom én még nem is mentem gyorsan az ott esze-veszett módon előzgető AUDIk és BMW-k tömkelegéhez képest!

Sajnos kedves második válaszoló arra felé nem jár a BKV. :) Pesten nem is használom a kocsit, csak ha Békésre megyünk a családhoz.

Ez így alakult, viselem a következményeit, és jó tanulság volt, hogy ezentúl jobban figyeljek és tartsam be azt amit be kell!

Még egyszer nagyon köszönöm! :)

2011. jan. 20. 12:14
 7/8 anonim válasza:

Nem lehet fizetni helyszíni bírságot részletre! 2011 módosítás!


"A törvény 2011. január 1-jén lépne hatályba.


Az előterjesztők indoklása szerint a helyszíni bírságolás a szabálysértésekről szóló törvényben meghatározottak szerint a közigazgatás leggyorsabb és leghatékonyabb válasza a normaszegés elkövetőivel szemben.


Hozzáteszik: a helyszínen tetten ért személyt a bírság kiszabására jogosult szerv képviselője a helyszínen tájékoztatja, hogy a tudomásul vett és elfogadott bírságot 30 napon belül be kell fizetnie, illetve felvilágosítja a befizetés elmulasztásának következményeiről. Az elfogadott és tudomásul vett helyszíni bírság ellen nincs helye jogorvoslatnak; a törvény nem teszi lehetővé a méltányosság alkalmazását, valamint a részletfizetés engedélyezését."

2011. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem volt szó helyszíni bírságról....

12.28.-án volt a gyorshajtás és 2 hete kaptam az értesítést. Küldtem egy részletfizetéi kérelmet! Vagy megkapom vagy nem...

2011. febr. 2. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!