Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyenrangú útkereszteződésben...

Egyenrangú útkereszteződésben mikor van elsőbbségem? Tudom h jobb kézszabály+kanyarodás szabályai (1Egyenesen haladónak van elsőbbsége 2. kis ívben kanyarodónak a nagy ívben kanyarodóval szemben 3. jobbra kanyarodónak a balra kanyarodóval szemben).

Figyelt kérdés
De ha én egyenesen haladnék egy egyenrangú útkereszteződésben, akkor honnan tudjam h mikor kell a jobbról kanyarodónak elsőbbséget adnom? (elvileg ha egyenesen haladok elsőbbségem lenne. )
2011. febr. 8. 11:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy valaki leírná hogy a kanyarodás szabályait amiket zárójelben írtam mikor alkalmazzuk pontosan?előre is köszi
2011. febr. 8. 11:11
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
mivel egyenrangu az ut ahol a keresztezödés van és neked jobb kéz felöl van egy másik auto (ha jol értelmeztem amit irtál) akkor hiába mész tovább egyenesen mivel neked jobb rol van az mindegy h ö merre akar menni tovább neki van elsöbbsége...
2011. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen jól látod,és köszi a választ is!de akkor mikor van az hogy az egyenesen haladónak van elsőbbsége?(van olyan eset amikor az egyenesen haladónak a jobbról érkezővel is elsőbbsége van?
2011. febr. 8. 11:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, két esetben: Ha az egyenesen haladó személyautó védett úton halad, azaz nem egyenrangú az útkereszteződés, valamint akkor is, ha az egyenesen haladó villamosról van szó az egyenrangú útkereszteződésben.

Grátiszként: ha az amúgy elsőbbséggel rendelkező, jobbról érkező jármú lemond elsőbbségéről.


De ezek csak a jobbkéz-szabályra vonatkoznak. Ha pl. egymással szemből érkezik a két autó, és az egyik balra kanyarodna, akkor az egyenesen haladónak elsőbbsége van.

2011. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs!Tehát ha egy egyenrangú kereszteződésnél ketten vagytok az útkereszteződésben és a másik autó neked jobbra van,akkor neki van elsőbbsége.

Egy másik esetben ha szintén ketten vagytok az útkereszteződésben,de a másik autó szemben van veled(tehát nem jobbkéz felül) és te egyenesen akarsz menni,ő meg pl ballra abban az esetben neked van elsőbbséged,mivel te egyenesen mész.

2011. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van. A villamos illetve a megkülönböztető jelzést használó autó.

A sün még felülbírálhatja, de ilyenre ritkán van példa.

2011. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó most már tisztán látom a dolgoakt!:)Köszi szépen:)
2011. febr. 8. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!