Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 6 és fél éves gyereknek kell...

6 és fél éves gyereknek kell még gyerekülés?

Figyelt kérdés

Szállíthatom hátul gyerekülés nélkül simán becsatolva?


Nekem nincs gyerekekm, most egy kollégám kisfiát kellene elvinnem majd A-ból B-be. De kicsit tanácstalan vagyok ezügyben...


2011. febr. 23. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha gyerekülés nem is, ülésmagasító kell.

Nem azért, hogy ne büntessenek meg (bár az sem elhanyagolható szempont), hanem ha baleset lesz, ne törje ki a gyerek nyakát a biztonsági öv. :(


150 cm-ig kell. (Ha pár centivel alacsonyabb vagyok, ülésmagasítóval kéne vezetnem XD )

2011. febr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a kissrác sztem nincs még 150 centi.


milyen büntire számíthatok ha rendőrrel futok össze?


kb 15 km-t kell vinnem, de amekkora pancser vagyok, tuti belefutok egybe ....

2011. febr. 23. 08:17
 3/5 anonim ***** válasza:

135 centiig kell ülésmagasító!!!

Első ülésen ülhet 150 centi felett VAGY 12 éves kor után.

2011. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyerek érdekében van ilyen szabály, szóval ne az lebegjen a szemed előtt, hogyan bújhatsz ki alóla. Kérdezd meg a kollégádat, neki van-e ülése, és kölcsön tudja-e adni.
2011. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyerekülés nem kell, mivel elmúlt 3 éves. Úgynevezett magasító kell neki, hogy a biztonsági öv ne törje el a nyakát ha balesetezel.

A biztonsági öv használatának elmulasztása pedig a következő szankciókkal sújtandó:

Lakott területen belül: 10eFt - 16eFt

kívül: 20eFt - 32eFt

Autóúton, autópályán : 30eFt - 42eFt

(A 2. oszlop a 10 MUNKAnapot követően befizetett bírságra értendő)


Szerintem az a helyes, ha kölcsönkérsz valakitől egy ülésmagasítót, vagy veszel. A bírság mértékéhez mérten szerintem a törvényhozó célja mindenképpen az volt, hogy jobban megérje megvásárolni az eszközt, mintsem befizetni a bírságot. Persze lehet köpködni itt mindenkire, csak amikor a gyerek a két elülső ülés között fog a szemed láttára kirepülni, és a szemközti fán elterülni, akkor fogod átérezni a szabályok betartásának fontosságát. De ugye akkor már késő lesz. Üdv.

2011. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!