Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a sebesség felső határán...

Ha a sebesség felső határán vezetek, akkor is előzgetnek majd?

Figyelt kérdés

Forgalomban vezetek, és ugye az oktató 40 et enged. És folyton előzgetnek, ahol szabad, és ahol nem. Jönnek szembe, nem érdekes, záróvonal nem érdekes, éles kanyar, nem érdekes... Sokszor majdnem nekem jönnek, mert nem bírnak kicsit lassabban menni. És később megelőzni...

Az a gondjuk, hogy nem 50-nel megyek, vagy hogy tanuló vezető vagyok?

Ha majd a sebesség felső határán vezetek, mikor már jól tudok vezetni, akkor is ezt fogják csinálni?


2011. febr. 24. 18:11
1 2
 1/17 anonim válasza:
Sajnos akkor is. Sz@rd le őket magasról.
2011. febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mi az hogy 40-et enged?? Ha vizsgn 40-nel mész, megbuksz.
2011. febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Még csak kétszer voltam vezetni, azt mondta, még nem tudok magabiztosan jól vezetni, addig fő a biztonság
2011. febr. 24. 18:19
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha majd meglesz a jogsi, és nem lesz a T betű a fejed felett és a sebességhatáron mész, akkor is megfognak előzni. Majd idővel rájössz, h sebességhatár+15-20km/h akkor már felvetted a forgalom ritmusát
2011. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
engem az oktató az első rutinóra előtt kivitt a forgalomba, igaz én kisvárosban tanultam, meg nem először ültem a volánnál ő is gondolhatta
2011. febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem az oktató folyton cseszegetett, hogy menjek a megengedett legnagyobb sebességgel, nemhogy visszafogott 40-re :D
2011. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Vizsgán azért figyelj arra, hogy ne tartsd fel a forgalmat mert ahogy az egyik válaszoló is írta, azért meghúznak. Lehet h most még ezt mondja az oktatód h lassabban, de azért azt a 20órát csak nem úgy fogod levezetni h mindig csak 40-el enged menni.
2011. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mindig van aki megelőz. Sok-sok évvel ezelőtt, egy nem túl távoli autópályán gondoltam megnézem hol is van a vége az akkori Focusnak. 180-nál jártam (nagyjából ott is volt a vége), amikor megérkezett egy A8-as mögém és elkezdett villogatni hogy ne tartsam fel.
2011. febr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

azért előzgetnek mert:

- én is úgy szeretek menni hogy mutatót az 50-55-re rátenni, és onnan el se mozduljon. 40 túl lassú, feltartásnak minősül, 40nél én is megelőznélek pedig kezdő és toleráns vezető vagyok

- van akinek a T betű vörös posztó, és mégha 60al mennél is megelőzne, csak azért mert T

- van aki nem képes elviselni hogy más megy előtte még akkor sem, ha ugyanolyan gyors mint ő, ezek is előzni fognak (főleg a BMW-s, "urak" tartoznak ebbe a kategóriába)

- most még fura lehet hogy sokan nem tartják be a szabályokat, idővel majd hozzászoksz. Te vezess szabályosan és ne foglalkozz másokkal.


Úgy átlagban egyébként elég sokan 60nak értelmezik az 50et, így nekik a te 40ed 20al lassabbnak tűnik, ami már sok!

Most még menj lassabban, de idővel azért kezdj gyorsulni és érd el az 50et, annyival azért illik menni.

2011. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a 40-et. Szerintem egy baromság. Az baromi lassú, jó, hogy megelőznek. Én is megelőznélek, de nem záróvonalon, meg úgy, hogy jönnek szembe. Hanem amikor biztonságos és persze, hogy ne zavarjalak, közöd ne legyen az autómhoz. Én így szoktam, ha tanulót látok. Megpróbálom minél könnyebbé tenni az óráját. Hisz nekem is rossz volt, mikor ültem a tanuló autóban, ami bár Mercedes E220 volt, bőrüléses, csigavéres és mégis megelőzött egyszer még egy jó nagy teherautó. Meg egy jobbkezes! utcában dudált egy köcsög, aztán mellémjött, beszólt, hogy miért megyek lassan. Én meg elkezdtem h a jó kurv@ anyádat, erre az oktató már mondta is a következő szabályt, hogy ésszel kell autózni. :D
2011. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!