Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Indokolt-e ebben az esetben...

Indokolt-e ebben az esetben az index használata?

Figyelt kérdés

Ha igen: miért? Ha nem: miért nem?


[link]


Ez a (jobbra kanyarodókat leszámítva ) minden szinten lámpás kereszteződés Pécsett a Budai Vám. Jobbra-balra a 6-os főút megy, míg fel felé a 66 út kezdődik (?). Nem pontos rajz, de a lényeg rajta van.


A dilemmám a következő:


Nap-mint-nap közlekedek a zöld nyilakkal jelzett útvonalon -külső sávból külső sávba kanyarodás, terelő vonallal fedezve. Ugyanakkor ez egy alacsonyabb rendű útra kanyarodás, irányított zöldel. Az itt járó autósok egyik fele indexel, másik fele nem indexel - így nincs lehetőségem jó példát követni. Én hiszek a terelő-vonalnak, ezért nem indexelek -de az ördög nem alszik, megkérdeztem ugyanakkor a rendőrjárőröket, ők azt mondták: kell az index, mert főútvonalat hagyok el.


Így most -hogy a vasutas definícióval éljek- ZAVARBA ESTEM. Mi a helyes eljárás?


Aki válaszol, kérem tegye meg, hogy odaírja még: érzésből mondja-e a választ, vagy abszolút megbízható a tudása ( pl. közlekes rendőr).


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. ápr. 20. 21:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Igazából ha indexelsz ártani nem ártasz vele szerintem, de én úgy tudom, hogy ilyenkor kell. Saját vélemény :)
2011. ápr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Előző: az index ellen a terelővonal is szól - hiszen az indexeléssel tul. képp. a sáv-váltást jelzed itt, és nem a kanyarodást.
2011. ápr. 20. 22:03
 3/29 anonim ***** válasza:
Én mindenképp indexelnék. A szembejövőnek is tudnia kell hogy akkor most padlózzon és ütközzön v. inkább lassítson és álljon meg.
2011. ápr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem vagyok közlekedési rendőr, de szerintem az a helyes ha használod az indexet, mivel emlékezeteim szerint a KRESZ úgy írja elő, hogy minden irányváltoztatást jelezni kell. Ez alól csak az tesz kivételt ha a főút elkanyarodik. Tehát mivel ebben az esetben is a főútról védett útra kanyarodsz, hiába van felfestve a sáv, attól ugyanúgy jelezned kell.

Én fokozottan figyelek az ilyenre, mert ha valaki nem teszik ki az indexet egy kanyarodó sávban, az még nem azt jelenti, hogy arra is fog menni. Általában, akinek nincs helyismerete, mindig akkor kap észhez, hogy basszus ez a sáv elkanyarodik, és próbál visszatérni az egyenesen haladóba. Szerintem az a szabályos ha indexelsz, és biztonságosabb is, mivel egyértelművé teszed a szándékod.

2011. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a kérdésed csak a képet néztem meg.

Ha kanyarodik az út, mindenféleképpen indexelned kell, ez alól csak a főútvonal képzel kivételt!

2011. ápr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Nos én is azt mondom, hogy kell az index. Sose bűn ha használod.
2011. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

Főútvonal elhagyása ??

Ez miből derül ki?

Irányított zöld??

Akkor miért indexelnél? (Hiszen már a kanyarodósávban vagy)

No és merre tudnál menni (és indexelni) ezen felül innen ?!

NEM kell indexelned sőt zavarólag hat a belső sávban haladókra aki jogosan hihetik azt,hogy sávváltásra készülsz - balra.

A megkérdezett rendőrök meg dilettánsok voltak.Műmájer okostojás mind (akár a taxisok) azt hiszik,hogy...pedig dehogy !

Egy helybeli oktatót kérdezz meg ha ennyire a szívügyed a dolog,tetszeni fog a válasza.

30 évnyi rutinból (és rendőrutálatból) nyilatkoztam.

:p))

2011. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Szerintem kell indexelni, ugyanis az irányjelző használatával az irányváltoztatási szándékodat jelzed, ami tulajdonképpen tök független attól, hogy milyen jelek vannak felfestve.


Az útburkolati jelek csak azt mutatják meg, hogy hova kell sorolnod (illetve adott sávban merre haladhatsz), de attól még azt a tényt nem befolyásolják hogy te irányt változtatsz, vagyis az indexet sem teszik ki helyetted.


Játszunk el a gondolattal, hogy mondjuk az útat hó fedi. Akkor sem indexelsz, mondván hogy az útburkolati jel mutatja, hogy csak arra tudsz haladni? Hát a frászt.


Egyébként mégha a főútvonal kanyarodik és abba az irányba indexelsz amerre kanyarodik, sem követsz el hibát, ugyanis ezt a kresz megengedi.


Ha balra indexelsz legrosszabb esetben a melletted levő sávban hihetik azt, hogy át akarsz sorolni. Max. ilyenkor jobban figyelnek rád, más gond nem lehet, ezért én azt mondom hogy inkább indexelj mint nem, abból baj nem lehet.


A sünök sem véletlenül mondták hogy kell indexelni.


Én amikor csak lehet, használom az indexet, abból baj nem lehet. Abból viszont lehet, ha valaki index nélkül bevág eléd (bár ne tapasztalnám annyiszor mint ahányszor....)


Most hirtelen nem tudok kresz jogszabályt idézni, de szerintem benne van, hogy az irányváltoztatási szándékot irányjelzővel jelezni kell. Márpedig ez mi, ha nem irányváltoztatási szándék?

2011. ápr. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:31


és a szemben jövők pedig látják azon útburkolati jeleket amik felett te éppen állsz, illetve a lámpák hátuljából megmondják milyen lencse van bennük. Okos...


30 évnyi rutinnal inkább mondanál értelmes dolgokat mint hülyeségeket...


Az irányjelzőt nem csak a mögötted levők számára teszed ki, hanem a szemben levők számára is, hogy lássák merre fogsz haladni (a szembőli perspektívából simán lehetne azt hinni, majd egyenesen fogsz tovább haladni)


És mi van, ha esetleg elromlik a lámpa és mindenkinek sárgán villog? Akkor már nem irányított zöld... A kereszteződésbe ekkor is ugyanúgy kell viselkedni mintha működne a lámpa, azaz kell irányt jelezni.

2011. ápr. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Előzőnek.:

Te is csak fikázódni jársz ide...

Pedig ha hallgattál volna bölcs maradtál volna.

" Ugyanakkor ez egy alacsonyabb rendű útra kanyarodás, irányított zöldel. "

IRÁNYÍTOTT -ÉRTED ???

Nem "telezöld" !!!!!!

No és ha nekem zöld akkor a szemből jövőknek PIROS.

Vagy 30 éve ... Mialatt 2 millió km.-t lecsavartam balesetmentesen. De az is lehet,hogy csak szerencsém volt.

(Most lehányod az Audimat mert szar a német autó ?!)

2011. ápr. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!