Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen kívül kerékpá...

Lakott területen kívül kerékpárral nappal közlekedve kötelező a zöld fényvisszaverős mellény használata?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
igen! nélküle 3000ft bírság
2011. máj. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem, a mellény csak éjszaka és korlátozott látási viszonyok között kötelező.
2011. máj. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
na most melyik igaz
2011. máj. 2. 15:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A második.
2011. máj. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

54. §

(6) A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek - lakott területen kívül - fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.

2011. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Korlátozott látási viszonyok esetén, illetve éjszaka kötelező.

Az első hozzászólót annyiban cáfolnám még, hogy a rendőrnek mérlegelési jogköre van.

Alkalmazhat figyelmeztetést, helyszíni bírságot 3000-20000Ft, vagy szabálysértési feljelentést (amennyiben úgy dönt, vagy a helyszíni bírságot nem írod alá, vitatod az összegét, vagy nem ismered el a szabálysértést)

Amit írtam az biztos így van!

2011. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nappal nem kötelező,csak éjszaka illetve korlátozott látási viszony esetén. Ez lehet köd, sűrű hóesés s.t.b.


Lakott területen kívül csak az úttest baloldalán,a járműforgalommal szemben szabad haladni. E szabályok megsértését háromezertől húszezer forintig terjedő helyszínbírsággal díjazhatják.


Ezzel csak azt akartam leírni,hogy a második válasz az igaz

2011. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Basszus,míg leírtam jött elém több válasz is, bocsi
2011. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Lakott területen kívül csak az úttest baloldalán,a járműforgalommal szemben szabad haladni."

Ne haragudj, de ezt a hülyeséget hol hallottad? Gondolom a gyalogosra gondoltál, abban az esetben jól írtad, de a kérdés nem ez volt. Illetve ugyanazok a szankciók alkalmazhatók, amit már leírtam. 218/1999 kormány rendelet 54.& alapján.

2011. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elnézést, gyerekek körülöttem s.t.b,én meg elnéztem,természetesen a baloldal az a gyalogosokra vonatkozik, viszont minden más a kerékpárosokra is igaz.
2011. máj. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!