Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennél a balesetnél ki volt a...

Ennél a balesetnél ki volt a hibás? Van leírás és rajz is.

Figyelt kérdés

[link]


Sziasztok!

Én tolattam ki a parkolóból jobbra. A parkoló melletti utcából a baleset másik résztvevője áthajtott a kereszteződésen, így számomra jobbra nézve az út üres volt, így úgy döntöttem, hogy kitolatok. Igen ám, de ő észrevette, hogy az zsákutca és azonnal egyenes vonalban visszatolatott és a csattanás majdnem pontosan a felezővonalon de az én sávomban történt. Ahonnan kitolatott a másik, ott nem volt semmilyen tábla.


2011. máj. 25. 23:18
 1/4 Pocahonsaurus válasza:
A karma.
2011. máj. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az "egyetemleges felelősségvállalás" tipikus példája.

Mindketten hibáztatok mivel nem elég körültekintően sőt figyelmetlenül tolattatok.

Betétlap csere,biztosító mindkettőtöknek fizet no és persze mindkettőtök bónusza ugrik.

Korrekt.

:p))

2011. máj. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kétes válasza szokás szerint kétes igazságtartalommal bír.:)

Természetesen a biztosító nem lesz olyan hülye, hogy ha 2 hunyó van a dologban, akkor mindkettő kárát megtérítse.

Ilyen esetekre való a kármegosztás: a károkozásért való felelősség százalékos megosztása a károkozásban részt vevők között. Ha például a bekövetkezett ütközésért "A"-t 70%-ban, "B"-t pedig 30%-ban terheli a felelősség, akkor "A" (illetőleg felelősségbiztosítója) "B" kárának 70%-át, míg a "B" részes "A" kárának 30%-át köteles megtéríteni. A közrehatási százalékok összege természetesen nem haladhatja meg a 100-at.

2011. máj. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem biztosítási, hanem KRESZ oldaláról mondom a véleményemet. Nem könnyű eldönteni, hogy mi lesz az ügy vége.

A KRESZ alapján kétféle módon lehet az adott helyzetet értékelni.

1. A parkolóból való tolatást te kezdted meg előbb és körültekintés után hajtottál az úttestre. A kereszteződést elhagyó jármű - miután észlelte a zsákutcát - utánad kezdte meg a tolatást, így az a szabály, hogy "két hátramenetet végző jármű közül annak van elsőbbsége, amelyik azt előbb kezdte meg."

2. A parkolóból való kihajtásnál elsőbbséget kell adni az úttesten közlekedő járműveknek. Mivel a KRESZ erre nem tér ki, az elsőbbségadási kötelezettség vonatkozik az előremenetben és a hátramenetben közlekedő járművekre is, tehát nem számít, hogy a másik jármű tolatott-e, vagy sem.

A KRESZ-ben sem minden fehér, vagy fekete, így a körülmények alaposabb vizsgálata fogja eldönteni, hogy ki volt a hibás.

2011. máj. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!