Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rossz időben indexelni, vagy...

Rossz időben indexelni, vagy egyáltalán nem indexelni a VESZÉLYESEBB?

Figyelt kérdés

Szóval sok autós már egy utcával előbb indexel, ahova megy, és sokszor láttam már, hogy kivágott elé egy autó, motor mert azt látta, hogy oda fordul le, amikor pedig ment volna tovább. És nagy fékezés, meg anyázás lett belőle.

Vagy a másik eset, amikor egyáltalán nem használja az indexet, csak úgy lelassít, és kanyarog ide-oda.

Melyik a baleset veszélyesebb?


2011. jún. 6. 12:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mindkettő veszélyes, viszont van itt még egy dolog, amit eddig még senki sem írt:

Az irányjelző használata csupán SZÁNDÉKOT jelez! Annak aki az indexelő kocsi elé kifordul, kötelessége meggyőződnie arról, hogy az indexelő be is fog fordulni! Persze erről hajlamosak vagyunk megfeledkezni, de sajnos meg kell várni amíg legalább elkezdi a kanyarodást, addig nem szabad elkezdni kimenni elé, vagy esetleg csak "csorogva" és amikor kiderült hogy ténleg befordul, akkor tűz...



Persze ettől még nem lehet megtévesztő az indexelés, de sajnos vannak olyan helyzetek, amikor elég nehéz elkerülni azt, hogy rosszkor indexelj. Pl. két tök közeli kereszteződés, de az úton 70el lehet menni. Én ilyenkor kicsit hamarabb kiteszem az indexet, hogy a mögöttem jövő lássa hogy kanyarodni, tehát fékezni is fogok majd, és ne érje hirtelen meglepetésként...


Azt viszont nagyon utálom, amikor megyünk, egyszer csak minden előjel nélkül satufék, majd miután megállt, kiteszi az indexet. Köszi. Az indexnek az előrejelzés a célja, nem az utólagos megállás jelzése.


Szerintem az egyáltalán nem indexelni esetből sokkal több van, és ezért talán nagyobb az esélye az ilyenből fakadó balesetnek, én tehát ezt mondanám veszélyesebbnek...


Az igaz hogyha indexelsz és valaki kifordul eléd, az veszélyes, viszont jobb esetben a kiforduló sebessége még alacsony, így könnyen tud satuzni amikor észreveszi hogy az indexelő mégsem kanyarodott le... Az indexelőnek pedig van ideje észrevenni, hogy valaki kivágott elé, fék. A mögötte jövő pedig már korábban készülhetet arra hogy előte fékezni fognak, hiszen az indexelés az esetek többségében fékkel is együtt jár...

2011. jún. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
amúgy a "rossz időben indexelni"-re először azt hittem hogy arra vonatkozik, hogy rossz időjárásban, tehát pl. viharban (mint ami ma volt :)
2011. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Sose értettem, miért nem indexelnek egyesek! De most már tudom.

És mi lenne, ha aki indexel, de rájön, hogy ez mégsem az a keresztutca, kétszer annyira figyelne, nem tévesztett-e meg valakit? És akkor esetleg kiengedné az illetőt, hiszen ő hibázott a rosszkor történő indexszel?

2011. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Jó idő, rossz idő egyre megy, a megfelelő helyen és időben kell indexelni. Az indokolatlanul hosszú indexelés veszélyes, a nemindexelés tarkónlövős kategória.
2011. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!