Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsősegély vizsga- Sűrgős!...

Elsősegély vizsga- Sűrgős! Újraélesztés?

Figyelt kérdés
Nemsokára vizsgázok, újraélesztésnél a 2 befuvás után a gézlapot lekell venni a bábú fejéről. Nehogy megbuktassanak emiatt. Hogy működik pontosan a vizsga? Ti milyen kérdést kaptatok?
2011. jún. 13. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű én most voltam 2 hónapja.

Kapsz 3 kérdést.

1. Újraélesztés vagy stabil oldalfekvés:

Újraélesztés: 30 nyom 2 befújás 30 nyom 2 befújás általában itt azt mondják hogy oké és nem kell levenni a gézlapot mert felesleges.

A stabil fektetést pedig már biztos gyakoroltad mert az nem olyan nehéz.

A másik két kérdés pedig már teljesen lutri szinte bármit kérdezhetnek az anyagból.

Nálam a 2. kérdésnél az égés fajtákat kellet elmondanom 3-ra pedig az volt közúti baleset férfi a földön fekszik arca vérzik boka eldeformálódott, feldagadt.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=BN7e46y8gEk


én az ilyen videok alapján tanultam és sikerült. keresgélj a youtube-n hasonlókat még.

2011. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak lesek, és lesek... Nekünk annó még azt mondták, meg ne próbáljuk a szívmasszázst, mert nagyon megüthetjük érte a bokánkat... Most meg kötelező vizsgatétel lett??!
2011. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen régen tiltva volt, mert hogy bordatörés lehet. Viszont inkább legyen egy törött bordájú élő ember mint egy halott, de ép bordájú.


Továbbá sok vizsgálat és statisztika alapján a lélegeztetés önmagában nem elég hatékony, a masszázs viszont már sokat jelent. Ezért is van az, hogy most abszolút a szívmasszázs irányába van eltolva (30 kompresszió, 2 befúvás).

2011. jún. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ABC Atjarhato legutak

Befuvas

Compression (mellkas kompresszio)

2011. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Én nem hajtottam hátra a fejét + fordítva kezdtem el a stabil odallt de így is átegnedtek :D Nem kell félni, nem szabad izgulni!
2011. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mostanra már a rutin is megvan.:D
2011. júl. 5. 20:02
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
nekem 1 honapja van meg a jogsim és szegény simsonba(s51b) mar 2000km belehajtottam :) nekem a forgalmi volt ami nehéz de a többi nem :)
2011. júl. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
mar 3500 jarok xD :D
2011. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én sikeresen megbuktam az elsősegély vizsgán most kedden (2017.05.16) Rosszul tudtam a stabil oldalfektetést..nem néztem kellően utána és emlékezetből csináltam meg,kaptam 4 lehetőséget,hogy hátha sikerül de nem,elrontottam..Majd most kedden(2017.05.23.) Sikerrel járok,amúgy a KRESZ meg a forgalmi elsőre meglett.
2017. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!