Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetés gyakorlására alkalmas...

Vezetés gyakorlására alkalmas terület (ek) merre találhatóak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olyan területekre vagyok kíváncsi ami (kölcsönösen) nem zavarja a közúti forgalmat, megfelelő az aszfalt minősége és akár egy jogsiszerzés előtt álló kezdő is tud rajta gyakorolni.

Főként forgalomtól elzárt pályákra gondolok (de bármi jöhet ami vezetésre alkalmas).


FONTOS, hogy határold be a területet!

Írhatsz GPS koordinátát, vagy címet, de belinkelheted [link] -ról is.


2011. jún. 18. 17:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Vácon a Duna parton található egy jó közepes minőségű aszfaltos placc, ahol szoktak is vezetgetni, ide lehet jönni gyakorolni.


[link]

(a képen látszik, hogy nem üres, valamilyen rendezvény lehetett amikor a kép készült, mert egyébként meg teljesen üres)

2011. jún. 18. 17:47
 2/12 A kérdező kommentje:

Győrben egy jó minőségű aszfaltozott pálya, megfelelő szélességű, forgalomtól teljesen elzárt.

De nem vagyok Győri, így nem tudom, hogy mennyire kényelmesen használható.


[link]

2011. jún. 18. 17:50
 3/12 anonim ***** válasza:

Jogsi nélkül csak magánterületen vezethetsz ha a tulaj engedi.

Lehet hogy van ahol szoktak, de bármikor megjelenhet ott egy rendőr.

2011. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bp-en az ATI pályájára (talán Bécsi út) szombaton bárki bemehet fizetés ellenében. Azonban elég borsos ára van, talán valami 4-5000 ft, és csak egy autóra és egy adott napra szól. Ha kijössz, már nem mehetsz vissza, tehát egyszeri belépésre jogosít fel.
2011. jún. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#23:21


Ez egyértelmű, de itthon nem fog bírságot kiszabni annak aki átadta a volánt és nem fogják eltiltani azt sem aki gyakorol (persze nem 10 éves kislányokat kell odaültetni a volán mögé, mint ahogy azt egy anyuka tette nem is olyan rég és letarolta a fél parkolót).

Itt most Közvetlenül vezetéstanfolyam előtt (vagy már azt megkezdett) tanulóvezetőre gondolok (16,5 év felett).


Az autósiskolában is mindig mondják, hogy gyakorolj ha van időd...

Sok olyan hely van azért Magyarországon, ahol van rá lehetőség (csak össze kéne őket itt gyűjteni).


Valamiért lerövidítette a linkemet az előző 2 hozzászólásomban, megpróbálom kitenni még egyszer:

1. (Vácon):

GPS koordináták: 47.771445,19.129694

Link:

[link]


2. (Győrben):

GPS koordináták: 47.708662,17.673192

Link:

[link]

2011. jún. 19. 11:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem hogyha forgalomtól teljesen elzárt, akkor te hogy tudsz bejutni? Akkor ezek szerint mégsem elzárt? Zavaros ez nekem...
2011. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#11:28:


Példaként, ott van amit linkeltem győri pálya.

Az egy régi gokart pálya, ha jól tudom, 2 bejárata van, mindkettő 20-30 méteres földút. Anno lánccal a bejáratok le voltak "zárva", félrehúzott betonkordonok is ott vannak, de simán le lehet menni.

De mivel ez egy régi gokart pálya itt nem érvényesülnek a KRESZ szabályok, nem úgy mint egy tesco parkolóban például.

Tehát ehhez hasonló terepek jöhetnek számításba.

2011. jún. 19. 18:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez eddig ok, viszont ha ott a lánc, és te mégis átmész, és mondjuk a tulaj éppen arra jár, akár még magánterület sértésért is feljelenthet, hiszen ez tulajdonképpen az. Jó, valszeg nem fog ezzel szarakodni, de attól még ez (szerintem) megvalósítja a magánterület sértés tényállását.
2011. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#19:36:


Most ne ezen lovagoljunk, hanem új területeket keressünk.

Győri ismerősöm mutatta a pályát, ami lassan 10 éve szabad bejárásos. A lánc már ezer éve nincsen fent, a vasoszlopok is kb tőből szétrohadtak, tehát akár az önkormányzaté, akár magántulajdon, a pálya felé min 5 éve nem nézett senki, azokon kívül, akik lemennek rá gyakorolni.

2011. jún. 20. 08:38
 10/12 wartburg válasza:
Budapesten esetleg van erre alkalmas hely?
2011. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!