Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nincs értelmetlenül kialakítva...

Nincs értelmetlenül kialakítva a KANYARODÁS szabályzat?

Figyelt kérdés

Annyiszor van nap mint nap, hogy ugye lámpánál előttem akarnak kanyarodni balra, tehát nagy ívben, és ELKELL engedni a szembejövőket. És nem tudok elmenni, mert ott áll előttem a kocsi a kereszteződésben, én meg a lámpánál, és se jobbra, se egyeneset nem tudok menni, mert elfoglalja a helyet. És ha elmegy végre, piros lett a lámpa...

Jó, még volt, hogy benn vagyok a kereszteződésben, és eltudok menni, de ha pl a 3.-4. autó vagyok a sorban akkor nem.

Meg a másik az a jobb kéz szabály. Kis utcáknál nem is tudom megadni a jobb kezet, mert ha lelassítok, vagy megállok annyira, hogy belássam a jobb utcát, az autó elfoglalja a fél kereszteződést.

És nem férne el, aki onnan jön.

Szóval nincs kicsit rosszul kialakítva ez a kanyarodási szabály, vagy csak a kereszteződések szűkek?


2011. jún. 22. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Két dolog: Senki nem tartja be, hogy nem lehet a kereszteződés 5m-es körzetében megállni, amugy be lehetne látni. A másik, hogy ha nem biztos hogy át tudsz menni nem hajthatsz be a kereszteződésbe, mert ott ragadhatsz (vasúti átkelőbe meg pláne nem!)
2011. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Terjessz be valami javaslatot a megváltoztatásukra. Évtizedekig jó volt, de sztem átfogják gondolni, elvégre ki kell találni helyette valami mást, amiből az adott ember megszedi magát...
2011. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudsz jobbat, ami nem kerül pénzbe?
2011. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"A másik, hogy ha nem biztos hogy át tudsz menni nem hajthatsz be a kereszteződésbe, mert ott ragadhatsz (vasúti átkelőbe meg pláne nem!)

"

IGEN csakhogy vasúti átjár után az első lehetőségnél TILOS BALRA KANYARODNI!


Nem tudok jobbat, csak ismerősöm mondta, hogy azért ilyenek az utak, mert nem autókra tervezték a szélességüket, hanem lovaskocsikra.

2011. jún. 22. 22:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hm.. A lovaskocsi szélesebb mint egy autó, sántit az indok..
2011. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A beláthatatlan jobbkezes utcáktól én is szívbajt kapok. A környékünkön van egy út amibe egy kis út megy bele. Nah most a kis útról érkezőknek elsőbbséget kell adni, de kb csak akkor látod meg az autót amikor a fél kocsi benne van a kereszteződésben. Ott kb hetente vannak kisebb koccanások, a dudálások meg anyázások kb negyed óránként vannak. De az önkormányzat még véletlenül se rakna ki egy mackósajt táblát......



De nekem a nagy ívben balra kanyarodással MÉG nem volt bajom.

2011. jún. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nagy ívben balra kanyarodással inkább az a baj, hogy az előtted lévő szabálytalanul kanyarodik balra. Azaz kiteszi az irányjelzőt balra behúzódik és ha te el akarsz mellette menni szabályosan jobbról, mert lehet, gyorsan jobbra húz. Ezzel szépen téged leszórít, vagy feltart. Közben az adott íven jóformán egy közép kategóriás teherautó is be tud fordulni minden féle jobbra húzódás nélkül.
2011. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szabály éppenséggel jól van kitalálva.

Az utak szűkek ehhez a forgalomhoz. Főként a történelmi városokban jelentkezik ez. (Magyarországon van néhány)

A többszázéves épületek közé autóforgalmat nem terveztek.

Így gyakran szűk a hely.


Balkanyarnál gyakran (ahol tehetnek) tesznek külön sávot.

A beláthatatlan jobbkezes utcákat meg egyszerűen araszolva kell megközelíteni.

Képzeld el, mi lenne, ha az összes egyenrangúba tennének 2-2 stop táblát? Már csak festékből több tonna kellene hozzá.


A megoldás, hogy a kerékpáros közlekedést élénkítsük.

A jó példát kell eltanulni nyugatról, nem a sok vackot.

Lehetne az utakon 10x vagy 100x ennyi kerékpáros. Azoknak elegendően szélesek a mai utcák.

2011. júl. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!