Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok arról, hogy mi...

Mit gondoltok arról, hogy mi lenne akkor, ha a kerékpárra is jogosítvány kellene?

Figyelt kérdés
Vagyis KRESZ-vizsga, alkalmassági, meg miegymás. Csak az kerékpározhatna közúton, aki ezt leteszi. Mindazonáltal ez nem kerülne sok tízezer(százezer) forintba, de büntetnének, és elvennék durvább dolgokért.
2011. jún. 24. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne arra jogsi, csak egy KRESZ tanfolyam, amit oktathatnának akár már az iskolában, tudom, hogy sok órájuk van már a diákoknak is, de szerintem vannak olyan tantárgyak, amik rovására ezt be lehetne illeszteni.
2011. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
45%
a 3éves gyerek már biciklizik.. sőt.. azért nem lenne teljesen kivitelezhető a dolog:S
2011. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

valamit kajak ki kéne rá találni, mert pl falun autóval soha nem számíthatsz rá, hogy elsőbbséged van, mert szinte senki nem ismeri még a macisajt táblát sem..

A biciklinél az elektromos robogó a durvább, arra sem kell semmi, és olyan nyanyák repesztenek vele, akik garantálom hogy fél méternél nem látnak tovább :@

2011. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

németországban megy jól!


azt hiszem, hogy 4. osztályban az iskolában megtanulják a kresz-t, vinniük kell az iskolába egy kresz szerint felszerelt biciklit, bukósisakot, és tesztet is írnak.


aki valamelyiken is megbukik, az nem mehet bicajjal iskolába.


nem tudom, hogy mindenhol így van-e németo.-ban, de egyik ismerősöm iskolájában így volt. ez már ad egy alapot.


és amennyi gyökér biciklis van, nagyon örülnék, ha valami képesítés kéne hozzá!


mindezt biciklisként mondom!

2011. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek a felvetéssel, viszont az ellenőrizhetősége aggályos. Brutálisan kevés rendőr van, és ezzel a kevés létszámmal is szűrjék ki, priózzák le, tartsák fel a kerékpárosokat. Érdekes dolog lenne.

Viszont egyetértek azzal, hogy pl általános iskolában 1. osztályban legyen a KRESZ egy tantárgy, és kísérje őket végig 8. osztályig, ahol is vizsgázni kell. Aki nem megy át, annak évismétlés, és pl. 1-5 évig bármilyen vezetői engedély megszerzésére eltiltás. Ezzel már is nem a rendőrséget terhelnénk le még jobban, és nem lenne sok csimpokomon 14 éves robogós.

2011. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

jólenne. fogalmuk sincs a kreszről és ha hülyeséget csinálnak akkor még fel is háborodnak..- mitképzelek én szemét autós hogy rádudálok a belsősávban csellengő biciklisre.


szemét dolog is hogy nemütöm el őket. ezért ugatnak. a kocsi alatt pofázhatna hogy szemétvagyok mert szabálytalankodott.

2011. jún. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én szerintem ez nagyon jó ötlet de csak elég lenne annyi hogy kresz vizsga kelljen ami pl kerékpárra vizsgával együtt 10 ezer forint.

Így szerintem minden jól járna az oktató kapna minden egyes személytől 5 ezer forintot és biztos hogy sokan járnának ilyen tanfolyamokra az állam is mert rengeteg plusz pénz gyűlne össze és mi is akiknek már elegük van a szabályt nem ismerő biciklisekkel.

Erről jut eszembe hogy akár ezzel egybevonhatnák a segédmotoros oktatással és akkor nekik se kell még egyszer lerakni a kreszt hanem egyből mehetnének rutinra és a forgalomba.

Kár hogy az állam nem úgy gondolkodok ahogyan mi.

2011. jún. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes lenne legalább egy tanfolyam.

De úgy gondolom,hogy nem csak a bicikliseken kellene "változtatni" hanem a rendőrök hozzá állásán is.

Illetve a bicikliseket tiltó táblákat le kellene venni olyan helyekről,ahol nincs más lehetősége az embernek és a táblának értelme nincs.

Értsd: a legközelebbi faluba illetve dolgozni,boltba,orvoshoz nem tudnék el jutni,ha nap,mint nap nem szegem meg a szabályt azzal,hogy egy tiltó tábla hatálya alatt biciklizek minden hajnalban és este későn haza felé,nem keveset(busz az napi egy oda-egy vissza van)Akármerre írogathattam,senki sem válaszolt,de ez nem ide tartozik.

Tehát:olyan szabályok kellenének,amibe egyik oldalról se lehessen bele kötni! Se a rendőr,se a kerékpáros részéről!


Persze a részeg kerékpárostól elvenném a bicajt,ugyanígy,aki sötétben,lakott területen kívül világítás és láthatósági mellény nélkül kerekezik.Aztán menjen,ahogy akar.


Egy bicajos,aki kénytelen a "tilosban" járni.

2011. jún. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A rendőri hozzáállás lenne a legfontosabb. Ugyanis a legtöbb településen van körzeti megbízott,aki majdhogynem kívülről ismeri az embereket. Ha valaki komoly szabálysértést követne el,ugyanúgy bevonhatnák a "kerékpározási engedélyét"(pl:ittas vezetésnél),és a kmb-és kívülről tudná,éppen kiét vette el.Ha engedély nélkül megint elkapják,akkor már komolyabb legyen a bünti. Én már gondolkoztam ezen, sőt akár a hatósági jelzés sem lenne hülyeség,mert nehezebb lenne szabályt sérteni olyan helyen,ahol mondjuk térfigyelő kamera van. Hallottam én is a Német példát,de mondjuk ha a gyerekek 70-80%-át autóval viszik,szerinted érdekli a bicikli? Az meg tény,hogy Magyarországon talán a kerékpárok 10%-a felel meg a kresz előirásainak
2011. jún. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ausztriában is úgy van, ahogy 22:03 írta..teljesen jogos amúgy..
2011. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!