Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valahogy meg lehet tudni,...

Valahogy meg lehet tudni, hogy vélt közlekedési szabálysértést ténylegesen elkövettem-e vagy feleslegesen parázok? Gondolom a rendőrségtől érdeklődni elég nagy hülyeség, hogy nem készülnek-e éppen csekket küldeni, de nagyon akarok heteket izgulni.

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mit követtél el.

Mert nem minden szabálysértés szankcionálható utólag.

2011. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sárga lámpa - valószínűleg, sőt biztosan - kamerás kereszteződésben
2011. júl. 14. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy én vagyok tudatlan, de a sárga lámpán való áthajtást mióta büntetik? Mármint ki és hogyan ítélné meg, hogy te meg tudtál volna még állni vészfékezés nélkül a lámpa előtt? De még ha így is van, szerintem videófelvétel, és az ezen alapuló járműdinamikai számítások nélkül bizonyíthatatlan, hogy szabálytalan magatartást tanúsítottál.
2011. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos újabban büntetik a sárga lámpát is. Bár, nem hiszem, hogy a kamerával fotóznak a sárga miatt. Ha rendőr látja, nekiállhat kötekedni.
2011. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hol történt? én is belementem egy sárgába és kamera is volt hacsaknem forgalom figyelő cucc, habár olyan helyen ahol este 8-kor már sárgán villognaka lámpák, a nappali forgalom nagy de éjjel kicsi, lassan 1 hónapja történt de 60 napjuk van :S
2011. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még egyetlen büntetésről sem hallottam sárgán történő áthaladás miatt.

Én maximum akkor nem fogok sárgán áthaladni,ha majd előtte villog a zöld...

2011. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"zázezer forinttal büntetik azt, aki átmegy a piroson vagy a vasúti átjáró tilos jelzésén. Ugyancsak 100 ezer forint bírság jár azért, ha a sárgán megy át az autós. Azt persze nem mindig lehet egyértelműen megállapítani, hogy az autós ilyen helyzetben meg tudott volna-e állni, de Óberling József, az ORFK közlekedésrendészeti főosztályának vezetője szerint a rendőrök ehhez megfelelő szakmai iránymutatást kapnak."


Forrás:

[link]

2011. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Valahol Szolnok környékén történt a 4-esen, de fogalmam sincs, hogy pontosan hol, mert nem arra lakok, csak évente kb. egyszer tévedek arra.
2011. júl. 14. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!