Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tudom lenyomni a...

Miért nem tudom lenyomni a sarkamat, amikor felengedem a kuplungot?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok,hét hónapja van jogsim.Az oktatóm mindig azt mondta,amikor még tanuló voltam,hogy nyomjam le a sarkam,amikor kezelem a pedálokat.A jobb lábammal kezelem a fék és a gáz pedált,azzal semmi gond,simán lenyomom és felengedem lenyomott sarokkal (pedig korábban azoknál is kényelmetlen volt lenyomott sarokkal,folyton elzsibbadt a lába).A bajom a kuplunggal van:még mindig nem bírom lenyomni a sarkamat,mert valahogy rosszul engedem fel a pedált.Sokkal kényelmesebb,ha arra a pár másodpercre a sarkam a lebegőben van.Pedig tudom,hogy ezt elvileg nem így kellene.

Valami jó tipp erre?

Amúgy az üléspozícióm normális és (még) csak lapos talpú cipőben szoktam vezetni.Más így járt már így?

Vagy csak az a baj,hogy nem szoktam hozzá? Majd később kialakul,mint a féknél és a gáznál? (Még anno az oktatóm azt mondta,hogy ez a "saroklenyomósdi" elég nehezen fér a talulók fejébe,pedig úgy sokkal jobb.)

Légyszi segítsetek!


2011. júl. 26. 20:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam,KÉT hónapja van jogsim!!!
2011. júl. 26. 20:30
 2/10 anonim ***** válasza:
Mikor tanultam nekem is ez volt a bajom:D Aztán miután levizsgáztam(2006) simán hozzászokott a lábam. Szerintem gyakorold, figyelj oda rá, hogy mindig lent legyen a sarkad és idővel majd ez fog beléd rögzülni:)
2011. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


És tényleg jobb úgy, meg kényelmesebb is. Az a lényeg, hogy hagyjad, hagy csússzon a talpad alatt a kuplung.

2011. júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Magyarul ne tapaszd oda a lábad a kuplungpedálhoz, hanem mikor engeded fel, a sarkadat hagy lent és a pedál majd csúszni fog a talpad alatt.
2011. júl. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát nagyon egyszerű:


a sarkad ne erőből nyomjad oda a padlóhoz, csak simán leteszed a sarkad, majd a lábad ráteszed a kuplungra. Amikor nyomni kell a pedált, akkor csak a lábfejed billented meg, a sarkad marad. Olyasmi mint amikor a lábaddal dobolsz egy ütemet: sarok marad, lábfej mozog. Felengedéskor is ugyanez van: engeded fel a lábfejed, csak a lábfejed mozgatod és kész. A sarkad egy kicsit mindig el fog csúszni, ez természetes.


És ne görcsösen próbáld, szépen lazán.

2011. júl. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az aktuális gépjárművezetői kézikönyv éppen ellenkezőleg azt ajánlja, hogy a kuplungolást térdben felemelt lábbal végezzük, sarkazni csak a gáz/fékpedáloknál kell.

Szerintem azt a módszert alkalmazd, ami neked a legbiztosabb érzést adja, ha ehhez kitekert bokával, letámasztott lábujjakkal kell taposni, tedd azt:)

2011. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem hagyott nyugodni Kucu02 válasza, és megnéztem az autóvezető tankönyvben, és bizony igaza van, ott ténleg azt írják hogy nem kell sarkazni, csak akkor ha finomabb mozgást végez az ember, vagy hosszabb ideig kell nyomni a kuplungot valamiért....



Szerintem is mindenki úgy csinálja ahogy neki kényelmesebb, de nekem special a sarokletevős módszer jobban bejön.

2011. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. júl. 29. 17:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Atyaég, én elképzelni sem tudnám a kuplungolást lenntartott sarokkal :D Látod Kérdező, ahány ember, annyi szokás. Csináld úgy, ahogy Neked a legkényelmesebb akkor magabiztosabb leszel, és inkább a közlekedési helyzetekre tudsz figyelni, nem pedig azon gondolkodsz, hogy akkor most hogy is áll a lábam.
2011. júl. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez baromság! Miért kéne lenyomni a padlóra a sarkad?

Vezess úgy ahogy NEKED kényelmes ! Ha a levegőben van a sarkad akkor ott van ÉS?? Sz*rabbul nyomod ki a kuplungot vagy mi? Szerintem hülyeség.

2011. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!