Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » EU szabványos bukósisak. Hogy...

EU szabványos bukósisak. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Hallottam valami olyat, hogy csak azokkal a sisakokkal szabad közlekedni(motor), amiben van EU-s matrica. Mert van nagyapámnak egy régi sisakja, amibe -gondolom a régisége végett- nincs ez a matrica. Ha megállít a rendőr, akkor megbüntethet érte?
2011. szept. 3. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Ha veteránfelvonuláson, veteránmotoron ülve a korhűség kedvéért van rajtad, akkor nem fog belekötni, pl. ha a papa TLB-jét hajtod.

Viszont normális körülmények között csak E-jelű sisakot viselhetsz, és igen, megbüntethet érte.

Volt ilyen kérdés már itt, haszáld a keresőt.

2011. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, nem veterános közlekedésre akarom , hanem iskolába járni motorral. És Körülbelül annyiért büntetne meg, mintha nem lenne rajtam sisak?
2011. szept. 3. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
3-20eFt, szóval lehet, hogy nem tudnál venni a bírság összegén bukót, de lehet, hogy 2-őt is.
2011. szept. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
csinálj rá kamu matricát.
2011. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából már csak azért is jobb lenne venned egy E-jeles sisakot, mert egy alap sisak is valószínűleg többet véd mint a nagyapádé. Egy hatvanas éveiben járó ismerősöm nemrég balesetezett, kitolattak elé, felborult nagyjából negyvennel, beverte a fejét. A vacak piacos sisak alatt majdnem 5 centi hosszan felrepedt a feje. De nagy gond nem volt, szerencsére két nap múlva kint volt a kórházból.

Én Simsonnal közlekedtem narancssárga Kiskőrösiben, szerintem hamarabb törött volna össze mint a fejem.

2011. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!