Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti büntetnétek azt az autóst,...

Ti büntetnétek azt az autóst, aki télen nyári gumival közlekedik?

Figyelt kérdés
Sok autót látok,akik nyári gumival közlekednek,még télen is. Én szívem szerint kötelezővé tenném a téli gumi használatát,mint Ausztriában. Ha valaki a saját biztonságára nem figyel,Ámen.. De ezzel másokat is veszélybe sodorhatnak.. (Pl egy ráfutásos balesetnél. Én a téligumival megállok,a mögöttem lévő a nyárival belém csúszik... STB...)
2011. okt. 30. 15:57
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
én is kötelezővé tenném.
2011. okt. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Igen, megbüntetném. A sok baromság kitalálása helyett inkább a téligumit tenném kötelezővé. Aki meg azt írja, hogy nincs pénze rá, az ne is autózzon.
2011. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
62%

Nem büntetném. Aki jeges úton nyárival közlekedik az nagyobb követési távot tart. Írhatnád ,hogy akkor a régi abs meg ilyenolyan elektronika nélküli dobfékes kocsikat is tiltani kéne mert az sem úgy áll meg mint egy modern sportverda.

Aztán az is tény ,volt rá néhány teszt,hogy a téli gumival száraz aszfalton HOSSZABB úton áll meg a kocsi mint nyárigumival.7fok alatt is!

2011. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
a harmadiknak igaza van. Nem büntetném én sem. Mégis jó ha sok ember belátja érdemes lehet feltenni. Régebben egy 120as skodám volt. Nyilván a körülményekhez képest autóztam, így megáltam mindig vele rendesen, de egy új, mindenféle elekteonikával megsegített autó télen nyárigumival is hamarabb megáll, mint az akár nyáron, jó fékkel. Szóval nem a kötelezés a megoltás, hanem arra nevelni, és azt ellenőrizni bár ez utóbbi lehetetlen, hogy mindenki úgy vezessen ahogy a körülmények megkívánják. Mert nem csak magadért felelsz az utakon. Ezt kellene belátni.
2011. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint teljesen felesleges a téli gumi. Akkor minek? Követési távolságot télen és nyáron is tartunk. Az a lényege,hogy 7 fok alatt is puha marad nyári társaival szemben. Télen több a csapadék,hideg van. Lehet 50 fékezésnél 10szer megállnál nyári gumival is.. És mi a helyzet a többivel? Mivel az időjáráshoz kell alkalmazkodni,szerintem ezért indokolt a téli gumi használata.. Te szerintem nyárival jársz.. Ugye?
2011. okt. 30. 16:16
 6/33 A kérdező kommentje:
"Aki nyárival közlekedik jeges úton".... Na,azt nem nevezném közlekedésnek.. Az egy felelőtlen ember..
2011. okt. 30. 16:26
 7/33 anonim ***** válasza:
nem. Én télire mindig lecserélem egyszer nem tettem meg csak. 10 éve vezetek, és látom némi előnyét, de kissé túl van ez misztifikálva. Semmi hátrányát nem éreztem akkor a nyárinak. S hogy miért cserélem mégis? Mert szállítok gyerekeket is, ha baj van de nem én okozom, mégis lehetek hibás mert nekem nyári volt fenn, azért nem fizet a biztosító blabla. Van ilyen Valamiből a gumis cégeknek is élni kell. De nyugi, én is azt vallom hogy legyen kicserélve, de kötelezővé nem tenném.
2011. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Biztos spéci a járgányod,ha nem éreztél semmi különbséget.. Nos igen,a biztosítók nyerészkednek ezen,meg a gumigyártók is,de szerintem ha nem lenne különbség,itt már nagy bukta lenne részükről.. Én ÉRZEM a különbséget,lehet csak az autó miatt..
2011. okt. 30. 16:35
 9/33 anonim ***** válasza:

Én kötelezővé tenném, akárcsak Ausztriában.

Aki azt mondja, hogy megfelelő követési távolságot tart, az gondolom még nem autózott télen a Hungárián, vagy akármelyik autópálya kivezetőn.

2011. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 tetro ***** válasza:
két autóval járok. az egyikhez van téli gumi szett, a másikhoz nincs. november-decemberben lecseréltetem a gumikat az egyiken. aztán nem történik meg a csoda. jégpáncélon ugyanúgy csúszik a téligumival is, de még jó hogy nem az Alpokban élünk. ráadásul időnként a másik autóba is beülök, és alig van a kettő között különbség... a téli gumi misztifikálva van itthon tényleg. Angliában lényegében nem is létezik... meg a többség városban járkál 40-50nel, nem versenypályán rohangászik. meg van kb öt nap egész évben, amíg havasak az utak...
2011. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!