Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van egy Babettám és általában...

Van egy Babettám és általában ezek a motorok egy személyesnek látszanak, de nagyobb ülés felszerelésével kétszemélyesre átlehet alakítani őket úgy hogy közúton legálisan használható legyen két személyel?

Figyelt kérdés
Az már persze egy másik dolog hogy a motor lehet nem bírja el két ember súját.
2011. nov. 14. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom nincs rá jogsid, különben megtanították volna, hogy a SMKP-on 1 fő ülhet, max. 45 km/h lehet a tervezési sebessége, az 50 köbcentimétert nem haladhatja meg és még pár ilyen kitétel.


Legálisan nem használhatod két személlyel.

2011. nov. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De igen, használhatja ha levizsgáztatja motorkerékpárnak. Csak ez a procedúra többe kerül, mint venni egy motort, mert forgalmi + műszaki + rendszám + A1 jogosítvány szükséges hozzá.
2011. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez a procedúra lehetséges. De szerintem a kérdező túl fiatal az A-s jogsihoz, annyi pénzt meg nem szán a Babettára, hogy 10 ezerért leműszakiztassa, mindennel együtt 30-40 ezerért a nevére írassa, utána még adózzon, kétévente hordja műszakira és hasonlók.


Azért kíváncsi lennék mit szólna a közlekedési hatóság a kétszemélyesítéshez, valószínűleg megtagadnák az engedélyt, hivatkozva a maximális terhelhetőségre.

2011. nov. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is gondoltam, hogy nem megoldható a dolog de neten láttam kimondottan babettára való kétszemélyes ülést és ezért gondoltam, hogy inkább megkérdezem.
2011. nov. 17. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!