Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőr megállíthatja a...

A rendőr megállíthatja a mentőt? Az ész megáll?

Figyelt kérdés
Tegnap olyannak voltam szemtanúja, hogy mértek háromlábúval a sokeszűek, és hát szerencsétlen mentőt is bemérték. Na most annyit kell tudni, hogy egy megyeszékhelyről van szó, ahol szinte kocsiről ill. személyesen ismerik egymást rendőrök és mentők. Sőt mi több, egyszerű köszönásképpen egymásra is szoktak nénózni 2 sec erejéig. Szerintetek ezek tegnap megkattantak? Alig akartam hinni a szememnek, de remélem majd ők is hívnak egyszer mentőt pl. infarktushoz, és bizony kérem minden 30-as táblát tartson csak be a mentő. Bár sztem ezek után ez így bennük is tudatosult. A kérdés végül is csak annyi, szerintetek normálisak ezek?
2009. máj. 14. 14:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a mentőautó nem használja egyszerre mindkét megkülönböztető jelzését (tehát sziréna+villogó), addig a KRESZ-nek ugyanolyan jogú résztvevői, mint a többi autó, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá. Tehát jogosan bünteti meg a rendőr. Arról nem is beszélve, hogy a rendőrnek nincs joga mérlegelni, hogy "Szevasz Józsikám, gyorsan mentél, ejnyebejnye, menyj tovább!". Ezt ugyanis korrupciónak hívják. A legjobb barátját is ugyanúgy meg kell büntetnie. Vácon van egy történet, nem tudom mennyire városi legenda vagy igaz történet, hogy egy rendőr a saját anyját megbüntette...

Ha súlyos esethez hívják a mentőt, akkor úgyis szirénázni fog. Nyugi, akkor nem büntetik meg.

2009. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem használt megkülönböztető jelzést a mentő, akkor bizony rá is vonatkozik a KRESZ!


Az sokkal durvább volt, mikor egy kollégájuk esküvőjének a kedvéért fogták, és lezártak egy kereszteződést, míg a nászmenet átgyalogolt...

A rendőrök tényleg azt hiszik, nekik mindent szabad!

2009. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem használta a megkülönböztetőt, akkor ha akar sem tud tenni semmit a rendőr, ugyanis ha a traffi dokumentálta a gyorshajtást, akkor nem lehet kitörölni belőle az esetleges korrupció és egyéb hasonló dolgok (ismerős a rendőr) kivédése végett.
2009. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Ugyan már ....

korrupció persze, amikor ahogy mondtam, annyira ismerik egymást, hogy üdvözlésképpen mindig egymásra nénóznak, sztem most csak valami főnökük lehetett kint, aztán muszáj volt hű de szabályosan eljárni ...

Mindenesetre gondolom a mentősök jól megjegyezték annak a 3 rendőrnek a képét ... Azért azért azért azért naa ... értem én amit mondotok, de KRESZ ide meg oda, érdekes, hogy a mobiltelefonáló rendőr miatt senki soha nem szól be a 107-re ??? Megálljon a menet ...

2009. máj. 14. 14:40
 5/35 A kérdező kommentje:

14:22

Hát ha igaz amit mondasz, akkor nemtom azt hova tenni, ugyanis volt már, hogy mi is bele szaladtunk, de aztán a rendőr legyintett egyet, és ennyi volt, éppen kifogtunk egy normálisat. Ti elhiszitek, hogy nem tudja kitörölni? Hát akkor akapitányság összes szolgálati gépkocsiját is meg kellene büntetni ilyen alapon, mert azok amit művelnek városszerte, az egyenesen horror, forognak a záróvonalon, buszmegállóban parkolnak, mobiloznak és sorolhatnám, de persze rájuk nem vonatkozik a KRESZ, tudom.

2009. máj. 14. 14:42
 6/35 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem használta a megkülönböztető jelzést, akkor teljesen jogos a büntetés! Még akkor is ha ismerősök és köszönnel egymásnak!
2009. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
97%
Teljesen igazuk van a válaszadóknak. Hidd el!
2009. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
97%
Elárulom, hogy már mértek be rendőrautót is. És ott a rendőrnek kell fizetnie a bírságot, ugyanis dokumentálva van, hogy mikor ki használja a rendőrautót. Ha a mentő nem használta a megkülönböztető jelzést, akkor szabályszerűen járt el a rendőr. Ez van. Ha sürgős esethez ment volna, akkor használta volna a villogót és a szirénát, és akkor nincs ebből gond. De akkor sem száguldozhat ész nélkül.
2009. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
97%
Igen, nem használta a megkülönböztető jelzést, ezek szerint nem sietett sürgős esethez, tehát teljesen jogos a büntetés.
2009. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, h jogos-e vagy nem jogos, ezt én értem !

Hanem .... durva maga a történet, de nemtom mit szólnának , ha én minden egyes szabálysértésüket dokumentálnám és betelefonálnék, bár akkor egyfolytában csak telefonon beszélnék, aztán valamit biztos kitalálnának ellenem.


De megismétlem, oké, értem, hogy jogilag mi van. Csak furcsa egy helyzet, mondhatni páratlan, ugyanis ilyen még nem volt. Dolgoztam én is mentőknél, és ott is volt hasonló helyzet, de az egész állomás azon röhögött, hogy kijött a papír, aztán válasznak az ment vissza, hogy a belesütő napfénytől nem lehet eldönteni, hogy az most akkor villog vagy nem villog. Emlékezet szerint pedig villogott, naná. Na most nemtom a mai ilyen 3 lábasok hangot is vagy csak képet rögzítenek, de mindegy, maga az eset igen furcsán vette ki magát na.

Azért valaki mondhatna egy olyan esetet, amikor rendőrautót megbüntettek a szabálytalankodása miatt (na nem egy kiragadott "díszesetet", hanem amikor valóban a szabálytalankodásai miatt ugyanúgy feljelentették, mint egy átlagos auótóst - bár hülyeséget kérek, hiszen mi, átlagpolgárok nyilván ilyet soha nem tudhatunk meg, pedig gondolom mindenki naponta látja miket művelnek).


Valaki esetleg tudja, hogy ebbe a felvételbe valóban nem lehet-e utólagosan belenyúlni, ill. amásik, hogy mozgóképet rögzít vagy hangot is? Köszi

2009. máj. 14. 15:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!