Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2x2 sávos úton a külső sáv...

2x2 sávos úton a külső sáv szélén elhelyezett tábla a belső sávra is érvényes?

Figyelt kérdés
Ha pl. a külső sáv jobb oldalán van egy 30-as sebességkorlátozó tábla, akkor a belsőben is csak 30-cal szabad hajtanom? Ne keressétek ki az ide vonatkozó kresz szabályt, már azt megtaláltam.
2011. dec. 16. 00:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. Szerintem kizárólag a megállásra/várakozásra vonatkozó táblák vonatkoznak külön-külön az út két oldalára.
2011. dec. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igen,mert hülyén mutatna a két sáv közepén még egy tábla.
2011. dec. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jolinar-nak!!!!

elnézést a stílusért,de mi ez a határtalan baromság,amit írsz?

2011. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
melyik az a "megtalált" kresz-szabály?
2011. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
"A jelzőtáblákat - a (4)-(6) bekezdésben említett kivétellel - az úttest mellett, menetirány szerint a jobb oldalon helyezik el. A jelzőtáblát a bal oldalon, illetőleg az úttest felett megismételhetik. A jelzőtábla jelzése - a (4) és az (5) bekezdésben említett kivétellel - a jelzőtáblával szemben közlekedő minden járműre vonatkozik."
2011. dec. 16. 08:50
 6/13 A kérdező kommentje:
Tehát azt írja, hogy a tábla mindenkire vonatkozik, aki vele szemben közlekedik. De mi van akkor, ha én folyamatosan egy busz mellett haladok lakott területen a belső sávban? A busz sorban eltakarja előlem a táblákat...
2011. dec. 16. 08:51
 7/13 anonim ***** válasza:
...igen,azóta már megtaláltam én is,és teljesen egyértelmű a szabály!a 30-as vonatkozik a belső sávra is---ez biztos! a "busz"os helyzetről lehetne beszélgetni,hogy mennyire indokolt/persze lehet,hogy az!/folyamatosan haladni mellette?,meg ilyenek,a tiltó táblákat meg megismételhetik akár fölül,akár bal szélen /TERM.ILYENT TŰLÜNK DÉLKELETERE NE VÁRJ EL!!!/Volt egy esetem, megelőztem a teherautót az autopályán!,úgy hogy az,az "előzni tilos" táblát végig takarta /s nem volt bal szélen megismételve!/,tehát objektíve nem volt tudomásom a tilalomról---nem érdekelte a bíróságot---hopp 20,000.-
2011. dec. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Attól még ott a tábla, hogy te nem látod.


@f laci:

Miért, szerinted mi más van a (4)-(6) bekezdésekben?

2011. dec. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

...Jolinarnak,

Igazad van,elnézést kérek tőled, a szabályt tudom én is jól ---a Te írásodat nem értelmeztem pontosan!,tehát CSAK AZOK vonatkozhatnak külön!!!!:)

2011. dec. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha külön szabály vonatkoziik a két sávra,akkor azt táblával jelzik.
2011. dec. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!