Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Törvénybe ütközik, hogy...

Törvénybe ütközik, hogy nyitott légzsákkal közlekedjek?

Figyelt kérdés

Neki megyek valaminek, kinyílik a légzsák, de a kocsi még képes közlekedni, és szabályosan részt venni a forglaomban, csak kinyitva van a légzsák, meg lerobbant a kormány borítása ugye.

Most ezt tíltja valami, hogy így vezessek?


2012. jan. 16. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
a józan ész
2012. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Az sehol nincs leírva, hogy nyitott légzsákkal tilos részt venni a forgalomban.

Viszont a légzsák általában nem véletlenül nyílik ki, ahhoz olyan pofon kell, ami után az autó ritkán alkalmas a biztonságos közúti közlekedésre.

2012. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akadályozza a rendes kormányzást, mert elvileg belenyom az ülésbe, és a kormányhoz is nehezen férsz hozzá. Bár ha úgy ütközik a kocsi, akkor elvileg lehet még futóképes. Persze csak jóindulattal.
2012. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mi nyom bele az ülésbe? a légzsák leenged pár mp. után
2012. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

De ő felfújja meleglevegővel ,Na!

mit nem lehet ezen érteni? Törvénynem tiltja de mivel nem újrahasznosítható így lelehet vágni a felesleget és vissza lehet rakni a kormányburkolatot. Nekem volt egy kocsim abba el volt nyílva a légzsák de semmi külső jel nem utalt erre csak a tulaj mondta.

De ha lógó rongyal szeretnél vezetni akkor dobd ki a végét az ablakon és a tankba is dugj egy rongycsíkot hogy igazi legyen :D Had lobogjon!

2012. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen.

A válaszolók egy része tévesen közelíti meg a kérdést, szerintem.

Az egy dolog, hogy a légzsák igen ritkán nyílik műszaki hibából. A baleseti nyitáshoz súlyos üközés kell. Azzal a kocsival már onnan továbbmenni nem lehet.

Tegyük fel, totálkáros nem lesz, javítható, de a légzsákot nem cserélik ki. Miért nem? Na mindegy, nem ez a lényeg.

Ha jól tudom, a légzsák nem kötelező felszerelés. Ha mégis, nem kérdés, nélküle nem vehet részt a jármű a forgalomban. Ha valóban nem, de üzemképtelen, akkor sem, hiszen a jármű nem felel meg a forgalmi vizsga állapotának. Én így tudom.

2012. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1; nem nyom bele az ülésbe,

2; nem a felfújódott légzsákot fejeled le (mert az szikla kemény)


Ha kinyílik a légzsák, és mire a lendület a fejedet oda visz (pár ezred másorperc) akkorra már a leereszkedő légzsákba fejelsz bele, ami úgy viselkedik, mint egy félig felfújt matrac...

2012. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
0%
miért akarsz te nyitott légzsákkal közlekedni? irigylem néhány ember problémáját
2012. jan. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem is a leereszkedő légzsákot fejeled le, mert pl. a volvo-ban a fügönylégzsákok boruláskor egy ideig felfújódva maradnak ha még többet gurulna a kocsi
2012. jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

HA a légzsák ütközés miatt nyílik ki, akkor az autóval nem közlekedhetsz tovább, mivel nem felel meg a műszaki feltételeknek az autó állapota, és közutakon azzal nem közlekedhetsz. Gondolj csak bele mit tanultál rutin órán, hogy többek között a világításról is meg kell győződj, hogy üzemképes. Namost én eléggé kételkedve hiszem, hogy azon az autón, amin kinyílt a légzsák, fog működni pl a világítás...


Ha pedig műszaki hiba miatt nyílt ki a légzsák (bár ez eléggé ritka dolog), akkor én azzal az autóval inkább nem közlekednék tovább, mert ki tudja még mi fog előjönni, inkább elvinném egy villamosságishoz előbb :) Bár lehet, hogy a légzsák kinyílásától úgy megérmülnék, hogy nekimennék valaminek... elég nagyot szól :)

2012. jan. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!