Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szakmai irányultságú műveltség...

Szakmai irányultságú műveltségi vizsga és fizikai állóképességi teszt?

Figyelt kérdés
Aki az elmúlt pár évben jelentkezett rendőrnek - tiszthelyettesi képzésre - az tudja, hogy miről van szó. Arra volnék kíváncsi, hogy a műveltségi teszten, milyen kérdések hangoznak el és mi az amire különösen rá kell készülni? Mennyire nehéz a teszt? Valamint a fizikai alkalmassági vizsgálaton, mennyire "felkészültek" a felvételizők?

2012. ápr. 3. 13:26
 1/1 anonim válasza:

Szervusz, én a katonasághoz jelentkeztem.

Az első és legfontosabb, hogy teljesen mindegy, hogy Zrínyi(tiszti), KinizsiPál(tiszthelyettesi), vagy épp rendőrtiszti. A követelmény mindenhol ugyan az.

A műveltségi teszt a nevéből fakadóan műveltségtől függően nehéz minden embernek. Ezalatt azt értem, hogy ha egy hörcsög értelmi szintjén vagy(csak példa, ne sértődj meg:D) akkor, bizony vért fogsz izzadni, de ha egy Genius vagy, akkor meg kirázod a kisujjadból. Nekem személy szerint ezen a teszten 129 lett az IQ-m, és hát nem volt épp megerőltető. Szóval mindenképp olyan eredményt fogsz kapni, amilyen a műveltségi szinted.

Az erőléti felmérésen, lesz felülés, fekvőtámasz vagy húzódzkodás(ezt te döntöd el) és futás. Az első kettőnél, ha jól emlékszem 2perc állt rendelkezésedre és ez alatt kellett annyit csinálnod amennyit tudsz, és ezután kapsz pontot érte, a futás meg 3200m és azt is nyilván a legjobb tudásod szerint. 10-11 perc az már elég jó. Ha 12-13 az sem baj. Ezeknek az összességéből kapott pont szám alapján pedig megtudod, hogy megfeleltél e, vagy bukta.


De egyiktől sem kell félni, mert teljesíthető, ha megfelelő kondiba vagy.

(persze félvállról se vedd)

Remélem tudtam segíteni.

T.

2012. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!