Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy kell megtanulni, hogy a...

Hogy kell megtanulni, hogy a sáv jobb szélén menjek, és ne közel a szembejövőkhöz?

Figyelt kérdés

Mindig ez volt a baja az oktatómnak is. Amikor figyelek erre, és koncentrálok, és látom a tükörbe a szegélyt akkor tudom tartani az egyenest, de parázok attól, hogy meghúzom a kocsi kerekét, és ledarálom a gumit, és ezért nem tudom miért, de inkább balra tartok... Az oktató meg folyton mondta, hogy erről szokjak le, mert egy kamion vagy ilyesmi majd leviszi a tükrömet...


Kaptam jogsit, sikerült a forgalmi, csak nem akarom tényleg bezúzni más kocsiját, se apámét...:S


Hogy szokjam meg azt, hogy ne idegeskedjek, és ne tartsak folyton közel a szembejövőhöz?



2012. ápr. 13. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mindig a felezőhöz közelítek inkább.

(A kamionos aki a tükröket viszi:) )


Személyautóban meg úgy szoktattam rá magam, hogy inkább a sáv közepén haladjak ne bal szélén, hogy lassan gurultam, és figyeltem a két tükröt, hogy mikor van jó helyen az autó, és kerestem a motorháztetőn, vagy az ablaktörlő lapáton, vagy a műszerfalon valami támpontot amit tudok igazítani az út jobb széléhez.

(Például skoda octavia a motorháztető szögletes része.)

(Toyota corolla- a jobb oldali ablaktörlő forgáspontja)

(Ford transit- A műszerfalon lévő szögletes rész)


Így nem kell a tükörben erre figyelni, hanem csak odapillantasz néha, hogy mégis jó helyen vagy-e.

Aztán csekkolod a tükörben, hogy hűűű ez működik.

Később meg már meg fogod szokni...

2012. ápr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem úgy tanította az oktató, hogy mindig tartsak a felező vonal felé, azaz ne a legszélén menjek.

Az ok egyszerű: általában az út szélén vannak a nagyobb kátyúk, ha állat/gyalogos/kerékpáros van az is az út szélén megy illetve ha véletlen lemész a padkára az nagy sebességnél balesetveszélyes

2012. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt. Majd megszokod az autót utána már nem is fogsz vele foglalkozni. Egy autót nem meg kell tanulni vezetni hanem érezni kell!
2012. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne közvetlen magad elé nézz, hanem jóval messzebbre! Én személy szerint, ha széles a sáv, leginkább a közepén megyek. Nem szeretném a tükrömet se elveszíteni, de a töredezett padkát sem kedvelem. Most próbálom elképzelni, hogy tükörből nézve a padkát, hogy lehet egyenesen menni, de nem is értem.
2012. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én inkább középen vagy a felezőnél megyek. Az út széle rosszabb állapotban van én bármi élőlény, ember, ufó akármi sétálhat ott.

max kanyarba megyek ki teljesen jobbra ha pl. egy busz jön szemben.

2012. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha inkább a felezö vonalhoz tartasz közelebb mindkét irányba lesz un. menekülövonalad,általában az ut jobb szélén,vannak a kikerülendö akadályok/kátyu,gyalogos,kerékpáros stb./,ha jobbra kell hirtelen irány váltanod, könnyen az árokban landolhatsz
2012. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nekem úgy tanította az oktató, hogy mindig tartsak a felező vonal felé"


Gratulációm küldöm az oktatódnak, és a többi felezővonalas úrvezetőnek is!


Legalább már tudom honnan jön az a sok vonalhuszár!

:(


Más:

Pár éve valami elmebeteg oktató azt tanította, ha azt látják, hogy valaki szemből veszélyes előzésbe kezd, akkor is be kell húzódni a felezőre, hogy elijesszék a veszélyes manővertől!

Csak sejtem hány ember ölt meg ezzel!

:(

2012. ápr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!