Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem tudom jó helyre írom e,...

Nem tudom jó helyre írom e, de biciklivel szeretnék menni országúton és oda egyáltalán felmehetek e? Vagy láthatósági mellény kell?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 12:26
 1/4 Bigskorpio válasza:

Autópályára nem mehetsz fel. Sima "mezei" országútra csak akkor nem, ha tábla tiltja.

Láthatósági mellény kötelező, úgy tudom a sisak is.

2012. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Finomítsunk! Láthatósági mellény éjszaka és rossz látási viszonyok között (borult idő, eső, köd) kötelező, tehát legyen nálad. Sisak 40 km/h felett kötelező (abszolút sebességhatár bringára 50 km/h).
2012. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, most igazodjon el valaki!

Én eddig úgy tudtam, hogy csak lakott területen kívül kell láthatósági mellény. De ott éjjel-nappal.

Azt hiszem utána kell olvasni valami kresz-oldalon...

2012. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak lakott területen kívül (a kérdező országutakról érdeklődött, ezért nem specifikáltam ezt külön) és csak éjszaka ill. korlátozott látási körülmények között. Viszont az én értelmezésem szerint ez azt jelenti, hogy lakott területen kívül mindig legyen az embernél kukásmellény, hiszen ilyen körülmények bármikor előállhatnak. Nekem ezért mindig van is egy a csomagomban.
2012. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!