Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Profi sofőröknél is előfordulh...

Profi sofőröknél is előfordulhatnak ilyen, vagy hasonló hibák? Átmegy az enyhe piroson (amikor épp, hogy átvált sárgáról a lámpa), szabálytalanul fordul meg, szabálytalanul vált sávolt, veszélyhelyzetet teremt.

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 19:40
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Én minél többet vezetek, annál többet szabálytalankodok. Régen mindent szabályosan csináltam, megláttam egy rendőrt lassítottam, be voltam tojva. Ahogy gyűlik a gyakorlat annál nyugodtabban telefonálok, annál kevesebbet rohangálok pesten hogy megforduljak (pl a die hard miatt le volt zárva a Hősök, a Dózsáról nem lehetett balra kanyarodni az Andrássyra, a teret kellett volna megkerülni (de ugye le volt zárva). Régen keresten volna egy utcát, ahol megfordulhatok, mert a Dózsán nem lehet. Most simán megfordulok. Régen sárga lett a lámpa és fékeztem. Most padlógáz, hogy átférjek. Egyedül a gyalogosok azok, akik előtt ugyanúgy megállok! A sebességhatárokat megpróbálom tartani. Mindenhol +10, +15. Ha rendőr van mellettem, akkoris. Ha trafiznak, akkor mondjuk csak +10, többet nem!
2012. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Átmegy az enyhe piroson" Ez nem hiba, hanem szándékosság! Ugyanis a KRESZ szerint már a sárgánál meg kellene állni (kivéve ha féktávon belül volt)!


A többiből is talán a veszélyhelyzet okozása, ami balf@szság (elalszik, mobilozik, nem veszi észre a holtérben lévőt, stb...) a többi megint csak szándékos. Pl. a megfordulás: ha eltévednek, akkor képesek bárhol megfordulni.

Bár azt se hiszel el, hogy mind bénázik aki a tiltótábla, a méretes villogó fényreklám ellenére is behajt a Gyorsforgalmi útra Pesten, pedig hetente van egy-egy ilyen is, aztán Vecsésig bedugul minden miatta!

:(

2012. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a profi sofőr is ember tehát hibázhat is
2012. jún. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok profi sofőr, de ahogy nő a gyakorlatom(meg mondjuk többet is vezetek) annál többet szabálytalankodok.

Piroson áthajtás csak vasúti átkelőnél gyakor inálam, de ott szinte rendszeres, ismerős hely, tudom mennyivel tudok ott szépen átmenni, vonatot látom hogy nem jön már messziről. Aztán persze mindig előtte 5-10 méterre vált be pirosra...

Ha épp rendőr látná akkor megszívnám.


No meg bekanyarodni tilos kivéve xy járműveknek tábla is néha becsúszik.(bár nem értem miért teszik ki azt olyan helyre ahol az adott útra meg a másik irányból enged mindenkit)


Meg még sok-sok apróság persze. És ez csak egye töb lesz. De úgy vagyok vele hogy amíg nem veszélyeztetek senkit, meg nem látja egy rendőr se addig nem gond :)

2012. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tartom magam profi soförnek, ráadásul Németországban éle, ahol azt gondolná az ember, hogy szigorúan veszik... hát nem!


Sebesség túllépés elég gyakran elöfordul, max 20 km/h + .

Záróvonalon való megfordulás, szabálytalan sávváltás, öszintén megmondom nem is tudom pontosan mik még.


Egy ideig pizzafutárként dolgoztam, na akkor minden szabályt áthágtam, nem volt ez máshogy csomagkiszállítóként sem.

2012. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ezek itt nem hibák, hanem megfontolás kérdései, de igen, a profi sofőrök is csinálnak ilyen "hibákat", igazából, ha mindig mindent betart az ember, akkor haladni se lehetne, sőt nem nevezném profinak, aki megáll a keresztetődés előtt 4 méterre lévő stop vonalnál, miközben balról győrig, jobbról pedig debrecenig üres az út..., igaz a kresz szerint ő csinálja szabályosan...
2012. jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nálam nem hibák, hanem szándékosságok :)
2012. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!