Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már olyan, hogy megbüntet...

Volt már olyan, hogy megbüntettek olyan indokkal, hogy kereszteződésnél 5 m-en belül parkoltál, majd fellebbeztél, és elengedték a büntetést?

Figyelt kérdés
30 ezer ft-ra büntettek, számomra nem egyértelmű helyzetben, szeretnék fellebbezni vagy nem tudom mi a helyes kifejezés arra az esetre, ha leírom a gondolataimat és elküldöm a megfelelő helyre. Igazából az érdekelne, járt e már vki hasonló cipőben, és történt e már olyan, hogy azt mondták, igazad van, vagy részben igazad van, mérsékeljük a büntetést. Köszönöm előre is a válaszokat.
2012. aug. 6. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán hallottam még ilyenről, de örülnék neki, ha ezt komolyabban vennék, mert rengeteg helyen van, hogy nem bírok rendesen a kereszteződéshez menni, mert ott álltak meg...
2012. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jogosan büntettek meg ez tény. Egyszer engem is megbüntettek pontosan ezért. Fellebbeztem,de simán kiküldték a szabályzatot hogy miben is hibáztam. Igazuk volt. Nem engedték el a büntetésemet,így ki is fizettem.
2012. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha a kereszteződés és az 5 méter egyértelmű lenne a büntetésem kapcsán, simán elfogadnám a dolgot, és kifizetném a 30 ezret. Igazából nem tudom értelmesen még csak meghatározni sem, hogy hol parkoltam, egy parkolásra használt mellékúton, egy fürdő előtt. A fő út és az abból leágazó mellékút (ami majd újra a fő útban torkollik) között van egy hosszú nagyobb sziget, fákkal meg miegyebek, én ennek a szigetnek a végénél álltam meg, ahol még nem kezdődött el az ív, a "sziget" íve, mert a sziget vége le van kerekítve. Egyéb helyzetekben ezen az íven is kb még két kocsi szokott parkolni, én nem az íven parkoltam, hanem az egyenes részen, és nem tudom hol van a kereszteződés ilyen esetben, honnan számít az 5 méter. Nem tudom mennyire érthető...
2012. aug. 6. 11:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tilosban parkoltam, és azzal az indokkal lebbeztem fel hogy defektet kapott a kerék és máshova nem tudtam állni, és így elengedték a büntetésem.
2012. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 5 méter a 2 út metszéspontjától számolható. Tehát húzz egy vonalat mindkét útszakasz szélénél, és azok ahol összeérnek, onnan kell számolni az 5 métert.

Ez benne van a KRESZ-ben is. Egy rendőr.

2012. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!