Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Adott szituációban mit tennél?...

Adott szituációban mit tennél? Beszólnál a bringásnak?

Figyelt kérdés
A szituáció. Egy kapukijáró emelkedőn, olyan amin szűken kifér az autó, egyből egy forgalmas kerékpárútra, majd az útra lehet kikanyarodni. Mivel nem látni ki, nagyon óvatos araszolás, kerósok elengedése, keresztbe állni a bicikliúton mert a kamionokat el kell engedni. Ekkor az egyetlen értelmifogyatékos biciklis kb 40 m re van. Mivel a forgalom miatt még nem lehetett kimenni, hátulról már ott a következő autó vársz. A bicajos istenbaccamegelve durrogva furakszik a kőfal meg a kocsi közé, majd mivel nem fér el ott bambán morog. Hátragurulni így egy mm t sem lehet mert akkor persze ő az ártatlan, mert nem bír várni fél percet mígy szabad az út. Anyázik látszik a fején hogy nem tetszik neki hogy ez lett. Kiszállnál pofánvágni? Vagy udvariasan elmondani neki, hogy bammeg ne mássz a kocsi alá? Ilyen esetben szerintem felfoghatá mi van. Látta a másik kocsit hátul meg a forgalmat is!

2012. szept. 6. 09:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

ne idegesítsd ezen se magadat,hulye ember mindig volt/van és lesz is,

én városban autózom legtöbbet,de én is megfigyeltem,hogy ha pl tolatni kezdek,tuti,hogy valaki még gyorsan elakar menni az autóm mögött,képtelen várni 5-10 másodpercet is,

2012. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ez csak a szokásos, az iq light biciklis, már nem idegesít, mosollyal és homlok előtti kézlengetéssel szoktam nyugtázni a jelenlétét. :D
2012. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Kiszólnék, hogy öngyilkos akar-é lenni, vagy mi a fene van?
2012. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Kezdő sofőrként már gondolkodok rajta, hogy a krokodil emelő emelőkarjával egyszer pofán b@szom az egyik szerencsést, pedig nem vagyok egy agresszív típus. Tényleg azt hiszik, hogy nekik mindent szabad. Ma a nagy forgalmú Nyírpalotán szóltam majdnem be 2 lánynak, mert egymás mellett tekertek és úgy pofáztak. Az, hogy egy fél sávot elfoglaltak, kit érdekel? Próbálom moderálni magamat, de egyszer el fog pattanni a cérna.
2012. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Alex Fly ***** válasza:
66%
Egy kérdés: ugyanilyen nyugodtan állnál keresztbe az úttesten is, elállva a forgalmat?
2012. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 kovpet ***** válasza:
69%
Egyetlen biciklis és csak 40m-re volt? Akkor minek mentél ki elé? Azt a 40 métert megteszi mondjuk 5-10 mp alatt. Miért ő várjon fél percet, amikor neki van elsőbbsége?
2012. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Akármilyen udvarias, előzékeny, türelmes stb. vagy a többi közlekedővel szemben, időnként kerülsz olyan helyzetbe, hogy önhibádon kívül feltartod őket. Olyankor ők anyáznak, időnként türelmetlenségükben balf*szságot csinálnak. Ez az élet rendje, felesleges idegesíteni magad rajta. Arra figyelj, hogy épségben hazaérj, ha idődből-energiádból telik, segítsd a többi közlekedőt, és sz*rd le az ideges f*szkalapokat.


Mondom mindezt kizárólagosan bringával közlekedőként, mert én is tudnék ám mesélni. Minden járműkategóriában vannak hülyék és normális közlekedők.

2012. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
6os! Azért mentem ki, mert akkor soha em értem volna ki! Ugyanis beton fal van ami tövébe a bicikliút és jobbra balra csak akkor látsz ki, ha azon a falon kívül van a kocsi orra, de akkor logikusan a bicajúton kerrsztbe! Írtam, lassan kiaraszoltam, h lássák a kocsit! Akit láttam elengedtem. Mivel nem tudtam az útra kimenni visszagurultam volna, hagy menjen az is, de vissza sem lehetett a másik autó miatt! Mi ezen a nehéz? Gondolom te is türelmetlen vagy! Ok, nem szóltam be, de ha pl a fal meg a kocsim közé beállva a baromra rágurul picit a kocsi (emelkedős kijárat) akkor még ő ugat, pedig nem kértem másszln be oda!
2012. szept. 6. 14:11
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én mind a kettőtöknek igazat adok.Mert neki van elsőbbsége és akadályozod a haladását,viszont számodra sajnos csak így megoldható a rossz kialakítás miatt a kiállás,lehetne egy kicsit megértőbb,türelmesebb,rugalmasabb feléd Ő is ez egyértelmű. Az a gond ha az úton megyek azért ugatnak,hogy miért nem a bicikliúton. Viszont ha a kijelölt úton megy az ember ,akkor meg állandóan a gyalogosokat kell kerülgetni (mert a bringaúton sétálnak),keresztbe parkol minden s.ggfej (most ez nem rád értendő). Kérdem én,hol a jó életbe lehet akkor közlekedni? Meglehet érteni az emberek idegességét,egy idő után már hidd el, tele az ember töke azzal , hogy sehol nem tud közlekedni,mindenhol atrocitásokba ütközik. Számtalanszor van nálam is olyan ,hogy látom ,hogy tolat ki,addig megállok,nem tekerek tovább,hogy ki tudjon jönni. Majd amikor kitolat ,még egy rohadt kézfeltétellel ,intéssel sem tudja megköszönni,hogy kivártam még szerencsétlenkedik. Az meg ,hogy minden biciklis a hülye ,amit az egyik hozzászóló írt ,az nem igaz! Az a hülye ,akinek elvileg jogsija van,de a jobbkezes utcáknál 80-al húz el,továbbá nem tudja ,hogy a kerékpárosnak a kerékpárúton elsőbbsége van stb. Nap ,mint nap belebotlik az ember ilyen iQ selejt emberekbe és kocsival jár a parasztja ,akkor ilyen alapon én is csak legyintek minden hülye autósra ,nem idegesítem magam rajtuk csak egy hülye a sok közül.
2012. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 kovpet ***** válasza:
88%

Lássuk: akadályozol valakit, aki ezt nehezményezi, aztán itt megkérdezi, hogy meg kellett-e volna ütnie(!).

És akkor még rám mondja, hogy biztos türelmetlen vagyok :)

2012. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!