Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden harmadik autónak összevissza világítanak a lámpái? Ilyen könnyen elállítódik, vagy nem is foglalkoznak vele?

Figyelt kérdés

Munkámból adódóan sokat megyek éjszaka autóval.

A mögöttem haladó kocsi fényei a napellenzőmet világítják meg,szemből pedig egyenesen az arcomba kapom a fényeket..

/a xenonra már ki sem térek/.

Én pl.észrevenném,hogyha az előttem haladó kocsinak bevilágítanám az utasterét...



2012. nov. 5. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
ezt elbaltázták akkor, amikor beépítették ma már majdnem mindegyik kocsiba a manuális magasság állítási lehetőséget ... soförkém véletlenül megtalálja, és gyorsan kompenzálja, hogy a gyárilag jól beállított tompított messzebbre világítson ... és még örül is neki ... a nagyarcú nem jön rá, hogy azt azért találták ki, hogy ha a terhelés miatt előre bukik az autó akkor kompenzáljon, aztán terhelés nélkül visszaállítsa alaphelyzetbe ... tehát vakít mint állat, és ha rávillantasz még neki áll feljebb
2012. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

több oka van, nem feltétlen a vezető a hibás, persze az is igaz amit az első válaszadó elmondott


de emellett meghibásodhat az elektronika, és a tulaj nem veszi észre

az is lehet hogy csak simán cserélt egy kiégett izzót, könnyen olyankor is rossz lesz

velünk az történt meg, hogy pár éve vettünk egy ford S-maxot, projektoros xenonnal, de a szoftver hibás volt vagy vmi ilyesmi és összevissza világított, 3 hónap után sikerült beszerezni a márkaszerviznek a szoftvert hogy aztán rátöltse...

2012. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is össze-vissza világítanak a lámpáim, illetve a bal oldali nagyon lefelé hord, a jobb oldali normálisan - miért? Mert vacak utángyártottak építettem be miután az őzike lefejelte a gyárit. Majd ha járok bontó felé, akkor veszek bontottat, mert így nem jó.
2012. nov. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Régi autónkban mi cseréltünk izzót és elmozdult. Csak a szembejövők villogásából vettük észre. A mostani autót használtan vettük és a magasság állító mechanikus csavar bele van törve, tehát esélytelenek vagyunk állítani, csak kicserélni a lámpatestet... Aztán a többség szerintem tesz rá, hogy hova világít és a refi használatában is nőhetne a kultúra!
2012. nov. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a magasság állíthatóságával önmagában nincs probléma,hiszem "legmagasabb állásban" SEM vakíthat.


Az a bosszantó,hogy tényleg beleszarnak az emberek,még ha tudják is..

Egészen addíg,amig jön velük szembe valami vakhangya..

2012. nov. 6. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:
tegyük fel 5-en ülnek a kocsiban és vannak egyenként 80 kb, és elfelejti állítani a lámpát, akkor felfelé hord neki biztos
2012. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
el sem tudom képzelni amúgy de én is láttam olyat, h előttem haladó pözsó 206 az út szélén lévő nyír vagy nyárfa tetejét világította. Ezen nagyon csodálkoztam mert ez azt jelentette, h konkrétan az eget kellett világítania :)
2012. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!